Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

заклад харчування

Середа, 7 грудня 2022, 14:26

У Львові ліквідували чотири комунальні підприємства, які займалися організацією харчування у школах

заклад харчування

Депутати погодили ліквідацію чотирьох комунальних підприємств з організації харчування у школах міста.

Вчора, 6 грудня, на сесії Львівської міської ради депутати прийняли рішення про припинення комунальних підприємств громадського харчування. "За" проголосували 43 депутати.

Йдеться про ліквідацію всіх чотирьох комунальних підприємств, що займаються організацією громадського харчування у школах міста та перебувають у підпорядкуванні управління освіти міськради.

Зокрема, ЛКП ліквідують через економічну доцільність, а також у зв'язку з високим рівнем конкуренції на ринку послуг з організації харчування у школах. Це:

- підприємство громадського харчування "Школярик";

- підприємство громадського харчування "Школяр";

- Львівське комунальне підприємство громадського харчування школярів Личаківського району м. Львова;

- Підприємство громадського харчування шкільних їдалень Галицького району м. Львова.

У пояснювальній записці до проєкту ухвали вказано, що на момент створення ці підприємства надавали послуги з організації харчування для учнів усіх шкіл через укладення відповідних угод із керівниками цих закладів. Проте з появою системи закупівель ProZorro з'явились можливості для інших підприємств брати участь у закупівлях цих послуг.

Саме тому з кожним роком кількість шкіл, яким надають послуги ЛКП з організації харчування, зменшується. Зокрема, у 2020 році комунальні підприємства обслуговували 37 закладів освіти, 2021 році – вже 27.

У 2022 році послуги з організації харчування учнів надаються у 24 школах  Львівської МТГ: Підприємство громадського харчування шкільних їдалень Галицького району – у 14 закладах освіти; "Школярик" та "Школяр" – по 5 закладів освіти; Львівське комунальне підприємство громадського харчування школярів Личаківського району – в жодному закладі.

"У зв'язку із введенням на території України карантинних обмежень ці підприємства не мали можливості надавати послуги з організації харчування. Ідентична ситуація була і у лютому 2022 року у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану. Такі події створили труднощі для функціонування вказаних підприємств, зокрема в частині того, що вони не отримували доходу, оскільки не здійснювали діяльність, визначену статутами та не могли гарантувати і забезпечити собі та своїм працівникам робочі місця та виплату заробітних плат.

За весь період існування зазначених підприємств громадського харчування вони завжди функціонували на засадах самоокупності та не мали інших доходів, окрім від надання послуг з харчування учнів у шкільних їдальнях" – йдеться у проєкті ухвали.

Наразі депутати доручили міськраді створити комісії з припинення цих ЛКП шляхом ліквідації.

Додамо, у вересні депутати Львівської міськради ліквідували муніципальний хор "Гомін", об'єднавши його з Львівським органним залом.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.