Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні

google.com

П'ятниця, 20 січня 2023, 10:55

Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні охоронятиме інфоцентр за 4 мільйони

Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні

Біля Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні у Львові збудують інформаційний центр із мультимедійними стінами та специфічним санвузлом.

У середу, 18 січня, комісія фінансів та планування бюджету Львівської міської ради після тривалих суперечок схвалила виділення з міського бюджету 4 млн грн на проєкт, який замовило комунальне підприємство "Зелений Львів". 

Про це Варіанти дізналися з онлайн-трансляції засідання комісії, де заслухали спільне звернення керівника ЛКП Володимира Данилюка та генерального проєктувальника меморіального комплексу Андрія Лесюка.

Дискусія розгорілася щодо вартості будівництва, яке підприємство "Зелений Львів" розгорнуло на площі менше 30 кв. м. У проєктно-кошторисній документації зазначена цифра, еквівалентна 4 тис. дол. за 1 кв. м. Про це повідомила голова комісії Наталія Шелестак.

Шелестак висловила сумніви щодо доцільності такого будівництва під час широкомасштабної війни в Україні. На це Лесюк зауважив, що будівництво вже триває. Архітектор пояснив, що високу ціну проєкту виправдовують нестандартні конструкції: специфічний санвузол, навісна система вікон з віддзеркалювальним напиленням і стеля з кортенової сталі. Не менш коштовним, за його словами, буде й зовнішнє оздоблення інформаційного центру, зокрема на фасаді меморіалу планують розмістити екрани.

Пояснення не переконало членів комісії, проте під час засідання депутати з'ясували, що суму в понад 4 млн грн попередньо погодив та виділив виконавчий комітет Львівської міської ради.

За результатами голосування коміcія таки погодила розпис на кошторис проєкту, однак наступну сесію Львівської міської ради депутати розпочнуть із питання до міського голови Львова про невідповідальний розподіл фінансів міського бюджету виконавчим комітетом.

Перед тим  "за" затвердження розпису кошторису проєкту проголосували члени комісії екології, природокористування та енергозбереження. Вони з'ясували, що після завершення будівельних робіт меморіальний комлекс разом з приміщенням для охорони передадуть на баланс Музею Гідності у Львові.

Також Лесюк повідомив на засіданні про те, що на зведення самого Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні у 2019 році забудовник витратив лише 30 тис. із виділених 200 тис. грн. Це була подяка архітектора місту.

Нагадаємо, у серпні 2022 року депутати вимагали присутності головного архітектора Львова на комісії архітектури міськради.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.