Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Дрогобич

П'ятниця, 27 січня 2023, 13:12

У Дрогобичі хочуть перевести гуртожитки коледжів у власність міста для розселення переселенців

Дрогобич

Депутати Дрогобицької міськради звернулися до МОН з проханням передати гуртожитки трьох навчальних закладів у комунальну власність.

Про це повідомляє Дрогобицька міська рада на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вчора, 26 січня, на сесії Дрогобицької міської ради депутати звернулись до Міністерства освіти і науки України та Асоціації міст України з проханням передати гуртожитки навчальних закладів у комунальну власність.

Загалом депутати просять передати у власність Дрогобича трьох гуртожитків: гуртожиток Дрогобицького фахового коледжу нафти та газу, гуртожиток Дрогобицького механіко-технологічного коледжу та гуртожиток вищого професійного училища №19. Тут планують розмістити переселенців.

Як йдеться у зверненні, станом на сьогодні на території Дрогобицької ОТГ офіційно зареєстрували понад 13 тисяч переселенців, з яких третину становлять діти. Значна частина з них проживала у закладах освіти та соціальної інфраструктури громади, які не пристосовані для довготривалого проживання. Саме тому міськрада Дрогобича провела реконструкцію гуртожитку на вулиці Мельника у Стебнику для проживання 150 переселенців та триває будівництво каркасного житлового будинку на вулиці Пилипа Орлика у Дрогобичі для 60 осіб.

Проте наразі відремонтовані будівлі та інші споруди, які належать Дрогобицькій міській раді, не можуть забезпечити житлом всіх вимушено переміщених осіб, тому місту потрібні додаткові приміщення.

"Зараз приміщення гуртожитків знаходяться у незадовільному технічному стані та непридатні до проживання. Передача будівель у комунальну власність дасть нам можливість виділити кошти з місцевого бюджету, провести ремонтні роботи та в результаті забезпечити житлом 980 внутрішньо переміщених осіб" – йдеться у зверненні.

Зазначимо, станом на грудень 2022 року на території Львівської області офіційно зареєстрували 257 тисяч внутрішньо переміщених українців, проте реальна кількість переселенців, які проживають на території області більша приблизно удвічі через те, що багато людей поселилися у приватному секторі й не реєструвалися як ВПО.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.