Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

конвертаційний центр

lviv.gp.gov.ua

Вівторок, 7 лютого 2023, 12:53

На Львівщині виявили конвертцентр з обігом близько 600 мільйонів гривень

конвертаційний центр

Через конвертцентр впродовж 2020-2022 років на рахунки 20 фіктивних підприємств було перераховано понад 2,5 мільярди гривень.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

Правоохоронці, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, викрили групу осіб на легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, та ухиленні від сплати податків.

"Група осіб організувала діяльність так званого конвертцентру. Він надавав послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівку та криптовалюту, а також мінімізації податкових зобов’язань в сфері інвестицій і валютних операцій. Встановлено, що до його складу входило більш як 30 товариств. Такі підприємства надавали документальне підтвердження безтоварних фінансових операцій, які фактично не проводились.

Також через конвертцентр відмивалися кошти суб’єктів господарювання, які не були сплачені до бюджету у виді податків через мережу пов’язаних фінансових установ. Після цього відбувалось акумулювання та видача таких грошових коштів замовникам" – наголосили в прокуратурі.

Правоохоронці встановили, що клієнтами конвертаційного центру були суб’єкти господарювання різних галузей, фізичні особи і так звані "транзитні підприємства", які входять до інших конвертаційних груп.

Впродовж 2020-2022 років на рахунки 20 фіктивних підприємств було перераховано понад 2,5 млрд грн, а за останні місяці обіг конвертцентру становив близько 600 млн грн.

Під час обшуків у офісах приміщеннях та за місцем проживання учасників групи поліція виявила та вилучила майже 165 млн грн готівки, понад 200 печаток фіктивних іноземних офшорних компаній, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші речові докази.

Слідчі дії тривають, проводяться відповідні експертизи.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.