Поліція розпочала розслідування, а рідні у смерті хлопчика підозрюють медсестер, які доглядали його в реанімаційному відділенні після операції.
Поліція сьогодні відкрила кримінальне провадження та розпочала досудове розслідування за фактом смерті Данила Р., якому 9 лютого зробили операцію на серце у дитячій лікарні ТМО №1 Львова.
Про це Варіанти повідомили у пресслужбі ГУ Нацполіції Львівської області.
"Повідомлення до нас надійшло о 07.40 сьогодні. Відразу до лікарні виїхала слідчо-оперативна група, розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140, призначили експертизи та будуть встановлювати. Почали досудове розслідування", – розповіла прессекретар поліції Львівської області Світлана Добровольська.
Журналістам про трагічний випадок першими повідомили рідні померлого Данила. Бабця Галина висловила припущення, що смерть онука сталась через передозування ліків вже після операції, адже вона чула, як медсестри в реанімаційному відділенні говорили про те, що не знають як вколоти ліки дитині.
"У Данила була вада серця. Операція пройшла успішно, лікарі працювали та боролись за його життя понад 12 годин. На другий день медсестра вколола дитині якийсь препарат і одна до іншої говорила так: слухайте, я не знаю як то вколоти. А старша каже: як не знаєш, то читай інструкцію", " розповіла вона.
Бабця в розпачі також через те, що свого часу саме вона наполягла на тому, щоб її донька народила попри те, що про ваду серця дитини було відомо ще на п'ятому місяці вагітності.
"Коли донька народжувала немовля з такою сердечною патологією, то всі блогери були, бо вона відважилась, не зробила аборт. Тоді всі казали й лікарі переконували, щоб не робила аборт, бо візьмуться лікувати", " розповіла пані Галина.
Варіантам з неофіційних джерел стало відомо, що лікарня наразі дотримується позиції, що смерть Данила настала "внаслідок ускладнень після проведеної операції на серці". Журналісти звернулись до ТМО №1 із запитом на отримання копії свідоцтва про причини смерті.
Нагадаємо, що ч. 2 ст. 140 ККУ передбачає обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років за неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.