Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

призовники

Середа, 10 травня 2023, 10:41

В Україні пропонують зменшити граничний вік призовників до 25 років

призовники

У ВРУ зареєстрували законопроєкт, яким пропонують зменшити граничний вік призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.

Вчора, 9 травня, на сайті Верховної Ради Кабінет міністрів зареєстрував законопроєкт № 9281, який передбачає зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.

Згідно з проєктом закону, передбачено внесення змін до ЗУ "Про військовий обовʼязок і військову службу", спрямованих на зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27-го до 25-го віку.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту, прибуття чоловіків віком до 27 років до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки супроводжується чергами, фінансовими витратами і створює зайве навантаження на медичних працівників.

"Крім цього, тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним, враховуючи те, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період" – вказано у документі.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року начальник Львівської ОВА Максим Козицький розпорядився провести приписку українців до призовних дільниць області у 2023 році.

Також в Україні скасували призов на строкову військову службу під час воєнного стану.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.