Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

електропостачання

Середа, 31 травня 2023, 12:00

В Україні з червня зростуть тарифи на електроенергію

електропостачання

Уряд підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня.

Про це повідомляє Економічна правда.

Кабінет міністрів України затвердив підвищення з 1 червня тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн/кВт-год.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, таке рішення спричинили руйнування і пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських авіаударів.

"Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалюваного сезону" – пояснив Галущенко.

Нагадаємо, у травні Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно внесла пропозиції щодо визначення з 1 червня єдиного тарифу на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) у рамках першого етапу коригування цін.

В Україні наразі діють три тарифи: два "соціальні" для населення та один ринковий для бізнесу. Побутові споживачі, які використовують на місяць менше 250 кВт-год, платять 1,44 грн за кВт-год, хто більше – 1,68 грн за кВт-год.

Ціна для юридичних осіб, яка включає вартість електроенергії, ПДВ, тариф на розподіл, передавання, диспетчеризацію та постачання, перевищує 6 грн за кВт-год.

Додамо, до червня цього року уряд зберіг фіксовану ціну на електроенергію для населення, яка діяла ще у 2022 році.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.