Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Львівський онкологічний центр

lvivoblrada.gov.ua

Середа, 29 листопада 2023, 15:31

У Львівському онкологічному центрі застосовують найсучасніші методи лікування раку

Львівський онкологічний центр

90% пацієнтів медзакладу, яким показана променева терапія, отримують лікування на сучасних лінійних прискорювачах.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.

КЗ ЛОР "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" – єдина лікарня в Україні, в якому одночасно працює 3 сучасних лінійних прискорювачі.

На сьогодні 90% пацієнтів медзакладу, яким показана променева терапія, отримують лікування на сучасних лінійних прискорювачах.

"Незабаром відсоток вилікуваних пацієнтів суттєво збільшиться. І суттєво зменшиться кількість ускладнень внаслідок проведеного даного лікування" –заявив завідувач відділення променевої терапії № 1 Петро Вовк.

Перший лінійний прискорювач медзаклад почав використовувати у 2009 році. А 3 липня 2023 року медики онкоцентру розпочали застосовувати ще 2 сучасних апарати. Унікальність такої апаратури в тому, що за її допомогою лікарі можуть опромінювати пухлину з максимальною точністю, але при цьому не шкодити організму. Бо ж доза опромінення йде на саму пухлину і не поширюється на інші органи.

"Це одне із найсучасніших обладнань, яке наразі існує у світі. І дуже важливо, що наша команда вміє правильно із ним працювати. Адже ми лікуємо променевою терапією уже майже 15 років, тож маємо за плечима колосальний досвід" – наголосив Петро Вовк.

За його словами, у лікуванні пацієнтів важливими, в першу чергу, є точність. Аби надати пацієнтам високоефективну допомогу, лікарі проводять консиліуми, зважують усі ризики та знаходять найкращий варіант для того чи іншого випадку.

"У структурі радіологічної служби є три стаціонарних відділення: променевої терапії, променевої гінекології та радіонуклідне відділення" – пояснив Петро Вовк.

У відділеннях працює 20 лікарів та команда медичних фізиків, інженерів, дозиметристів, лаборантів. Медичний персонал кожного року проходить стажування не тільки в Україні, а й за кордоном – в європейських і найвідоміших світових клініках. 

Ще однією особливістю променевого відділення є безперервність лікування. Пацієнти отримують допомогу безупинно і навіть у випадках несправності одного з апаратів медики не зупиняють роботу, адже мають змогу продовжити лікування пацієнта на іншому апараті. Тож люди не чекають місяцями в черзі.

"На сьогодні понад 250 пацієнтів отримують лікування в відділенні променевої терапії та променевої гінекології. 90% з них отримують променеву терапію на сучасному обладнанні" – додав Вовк.

У більшості випадків медики застосовують комбіноване лікування – пацієнтам проводиться і променева терапія, й інші методики. Кількість доз опромінення визначають в залежності від локалізації пухлини, гістологічний висновок, стадій захворювання та інших чинників.

Однак якщо при інших локалізаціях променева терапія застосовується як комбінований метод лікування, то при 70-80% випадків онкогінекології вона застосовується як самостійний метод лікування, а також як етап комбінованого лікування після операцій та при рецидивах.

"При ранніх стадіях раку шийки матки стандартом є хірургічне лікування. Але у разі протипоказів до операцій, променева терапія буде ефективним та радикальним лікуванням. А при місцевопоширеному раку шийки матки проводиться хіміопроменева терапія, яка є з добрими результатами. Завдяки сучасним апаратам та використанню планування ми враховуємо особливості кожного пацієнта та індивідуальний план лікування" – розповіла завідувачка відділення променевої гінекології Орися Буряк.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.