У Львівському палаці мистецтв відбувається виставка художників, які були учасниками проєкту під назвою "Артбитва двох поколінь Х та Z" та перша сольна виставка малярства Олексія Маліка "Маю те, що маю…".
Про це повідомляє пресслужба Львівського палацу мистецтв.
У Львівському палаці мистецтв відбувається персональна виставка малярства викладача кафедри образотворчого мистецтва Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Ушинського Олексія Маліка "Маю те, що маю…" та "Артбитва двох поколінь Х та Z" – фінальний етап проєкту колективного змагання одеської артгрупи "Рікі" (яку очолює Олексій Малік понад 8 років).
Проєкт "Артбитва Х та Z" – це Всеукраїнський конкурс в галузі сучасного позитивного візуального мистецтва, метою якого є об’єднати у творчому змаганні митців різного віку: покоління Z, художників, що народилися після 2000-го року, та покоління Х – митців, що народилися після 1960-х років.
"Це, фактично, творча битва між світоглядами двох поколінь, а також між викладачами та студентами",– ділиться Олексій Малік. Аналізуючи свою власну виставку, художник наголосив, що вона є підсумком його творчої діяльності.
Вперше у такому форматі цей проєкт відбувся в Одесі у 2020 році на базі відкритої спільноти артгурту "Рікі". Конкурс проходив у три етапи; на першому було представлено 49 творів митців з Одеси, Львова, Ужгорода, Харкова та Києва, на другому – 24 роботи, до третього етапу конкурсу дійшло шість робіт, які відбирало міжнародне журі з представників Литви, Австрії, Бельгії, Молдови, Придністров’я та України представляла заступник директора Львівського Палацу мистецтв з науково-мистецької діяльності Ольга Луковська. У процесі цього відбору відбувалося цікаве обговорення творів в інтернеті.
В "Артбитві Х та Z" покоління Z представляли студенти Південноукраїнського Національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського та Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова, покоління Х – майстри з вищеназваних міст України. Кожен етап конкурсу мав свою тему: перший – провокаційна фантазія з оголеною натурою, другий – фантазія "рослини, риби й тварини", третій – портрет-фантазія Землі.