Асоціація Ради Львівщини проведе у межах проєкту п'ять семінарів.
Асоціація Ради Львівщини в термін з листопада 2023 до лютого 2024 рр. проведе у Львові п'ять семінарів у межах проєкту "Clean Baltic Source – Очищення стічних вод у Львівській та Волинській областях".
Про це повідомила пресслужба Асоціації.
Проєкт має на меті зменшити потрапляння органічних, біогенних та небезпечних речовин до Балтійського моря шляхом покращення системи управління очисними спорудами в басейні річки Вісла в Україні, використовуючи досвід Швеції та Польщі.
В рамках проєкту будуть проведені семінари для представників громад, що належать до річкового басейну Вісли (річка Вісла в Україні представлена двома притоками: Західний Буг та Сяну), з метою допомогти громадам зменшити забруднення басейну річок Західний Буг та Сян на території України.
Теми, які будуть розглянуті на семінарах включають ознайомлення: з політикою ЄС щодо управління річковими басейнами; технічними рішеннями для модернізації та ефективні моделі управління підприємствами, що займаються очищенням стоків; пошук фінансування для покращення стану річкових басейнів Західного Бугу та Сяну; планом управління річковим басейном Вісли та особливості управління водами в Польщі та Швеції; практичну підготовку проєктів.
Семінари будуть проведені за участю експертів зі Швеції, Польщі та України.
Голова Асоціації Ради Львівщини Данило Сороковий наголосив, що цей проєкт спрямований на використання транснаціональних знань і досвіду для ефективного розв'язання проблем якості води в регіоні Балтійського моря.
"Переймаючи досвід Швеції та Польщі, які модернізували свою інфраструктуру, Україна може зробити крок вперед і не повторити помилок інших країн ЄС. Крім того, транскордонний характер управління екосистемою Балтійського моря підкреслює важливість співпраці для прискорення прогресу в досягненні "доброго" стану води в басейні річки Вісли", – сказав він.
Асоціація місцевих рад "Ради Львівщини" реалізує проєкт "Clean Baltic Source", що фінансується урядом Швеції через Swedish Institute, спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Львівською міською радою та Центром Регіонального Розвитку (ЦРР) агенції економічного розвитку PPV.