Щодня в Україні відбувається велика кількість дорожньо-транспортних пригод.
У такі неприємні ситуації можуть потрапити не лише щасливі власники новеньких авто, але й водії зі стажем. Щоб убезпечити себе від можливих проблем компенсації всіх витрат на відшкодування збитків, заподіяних життю, здоров'ю, майну постраждалих, оплати ремонту розбитого авто, важливо вчасно придбати автоцивілку, або ОСЦПВ (обов'язкове страхування цивільної правової відповідальності). Такий страховий договір оформляється щорічно, він призначений для захисту інтересів третіх осіб, які можуть постраждати внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, якщо його винуватцем є застрахований водій.
У чому особливості автоцивілки
Поліс покриває витрати, пов'язані з відшкодуванням збитків не лише постраждалим водіям, пасажирам, пішоходам, але й на ремонт пошкоджених транспортних засобів, будівель, дорожньої інфраструктури. Основні аспекти поліса ОСЦПВ:
- захист третіх осіб, які постраждали під час ДТП;обмеження відповідальності водія, оскільки в разі аварії страхова компанія зобов'язується виплатити компенсацію потерпілим, звільняючи водія – винуватця аварії – від необхідності самостійно відшкодовувати збитки. Це дозволяє йому уникнути непередбачених витрат;
- гарантування виплат на лікування та реабілітацію потерпілих осіб, компенсація заподіяної шкоди їхньому здоров'ю та життю;обмеження грошових сум за лімітами відповідальності, які встановлюються українським законодавством та періодично переглядаються. У разі завдання шкоди вище встановленого ліміту винуватець ДТП зобов'язаний відшкодувати цю різницю з власних коштів;
- нерозповсюдження автоцивілки на компенсацію збитків, завданих самому водію або його майну. Для цього існує добровільне страхування КАСКО.
В Україні страховий поліс автоцивілка є обов'язковим для всіх власників транспортних засобів. Таке страхування забезпечує фінансовий захист постраждалих у ДТП, сприяє підтримці дисципліни на дорогах, оскільки водії стають уважнішими та акуратнішими під час керування, знаючи, що їм доведеться нести відповідальність за заподіяну шкоду. На власника авто, який не має такої страховки, накладається великий штраф із тимчасовим вилученням його автомобіля до оформлення договору. Крім того, винуватцю ДТП при відсутності страховки доведеться виплатити компенсацію потерпілим власними коштами.
Яка вартість поліса ОСЦПВ в Україні
На ціноутворення автоцивілки впливають декілька факторів:
- тип транспортного засобу;
- об'єм двигуна;
- населений пункт, у якому експлуатується автомобіль (страховий тариф буде вищим у великих містах, де ймовірність ДТП зростає);
- вік і стаж водія (автовласники з великим стажем та безаварійною історією їзди отримують помітні знижки);
- величина франшизи;
- ціль використання авто (у разі комерційного використання транспорту вартість поліса буде вищою).
Автоцивілка у Львові https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/lviv/ коштує набагато менше страхової компенсації, що виплачується. Договір можна замовити швидко на сайті, де за допомогою онлайн-калькулятора, ввівши всі дані про свій транспортний засіб, побачите точну вартість поліса. Сплативши її, ви отримуєте страховку онлайн, яка завжди буде під рукою у вашому смартфоні. Максимальна сума виплат у разі ДТП становить 160 тисяч гривень на ремонт авто і 320 тис. – на покриття збитків, спричинених життю та здоров'ю постраждалих. Зверніться до страхових агентів UNIQA, які допоможуть розрахувати вартість страховки з урахуванням ваших індивідуальних даних. Якщо ви бажаєте застрахувати серйозні пошкодження транспортного засобу, скористайтеся розширеною програмою ОСЦПВ, яка дозволяє підвищити суму виплат до одного мільйона гривень.
Як оформити автоцивілку
Для цього виберіть страхову компанію, звернувши увагу на умови страхування, наявність ліцензії з надання послуг, а також підготуйте всі необхідні документи (паспорт, ІПН, посвідчення водія, техпаспорт, попередній поліс ОСЦПВ – за його наявності). Уважно заповніть заяву на страховку з зазначенням своїх даних, завітавши до офісу вибраної компанії або користуючись її онлайн-сервісами.
Одразу після оформлення договору його номер з'являється в базі даних МТСБУ (Моторного транспортного страхового бюро України), яким користуються патрульні під час перевірки водіїв на дорогах. Возіть із собою оригінал автоцивілки й пред'являйте його на вимогу патрульної поліції. Важливо стежити за терміном дії поліса й заздалегідь переоформляти до його закінчення. У разі ДТП можна легко подати заявку на розгляд страхового випадку, заповнивши спеціальну форму онлайн.