Активісти Батьківщини вимагають розробити нову стратегію розвитку транспорту у Львові.
Вони переконані, що якщо цього не зробити, то Львів може спіткати екологічне лихо.
Голова Шевченківської районної організації Батьківщини Алла Нижник розповіла, що однією з небезпечних локацій є проспект Чорновола, де постійно утворюються затори. Хоч тут є виділені смуги для громадського транспорту, однак проїзна залишилася такою ж. Тільки місця для інших автівок стало ще менше, і альтернативних маршрутів об'їзду також не передбачили. Тому й транспорт простоює довго, а це зокрема збільшує концентрацію шкідливих викидів з машин у цій зоні.
"Сам рельєф проспекту Чорновола такий, що дає продуватися, а насичення концентрації вихлопів йде на початок вулиці. Залежно від кількості та напрямку вітру, саме ці концентрації з'являються на початки вулиці Городоцької, або на початку перехрестя Чорновола-Хімічної", – пояснює Алла Нижник.
Ці вихлопи раніше реєстрували здебільшого у центральній частині міста, де завжди був великий потік транспорту. Але через нелогічне облаштування транспортної інфраструктури тепер перевищення загазованості через скупчення автівок виникає й на вулицях Стрийській, Липинського, Кульпарківській, Сахарова та багатьох інших. Активісти вважають, що такі ситуації виникають через некомпетентність у плануванні дорожньої інфраструктури міськими урбаністами.
"Чому не було ними прораховано, що вони автоматично провокують затори. Це стосується і випадків з виділеними смугами, так званими жовтими лініями, яким їде тільки громадський транспорт. А інша смуга стоїть у величезних заторах", – каже громадський активіст Андрій Вихопень.
Тому активісти Батьківщини наголошують, що у Львові потрібно розробити нову транспортну схему.
"Трамвайні колії ми не посунемо, їх можна тільки продовжити. Але ж автоперевізників не може кожен маршрут бути прибутковим. Повинні бути маршрути, які курсують не через центральну частину міста. Тоді в нас буде зовсім інша ситуація. Для прикладу, не кожна маршрутка має їхати проспектом Чорновола, вона може поїхати й вул. Варшавською", – наголошує Алла Нижник.
Активісти нагадують, що велика концентрація шкідливих викидів з автомобілів загрожує людям появою алергії, захворюваннями дихальних шляхів та серцево-судинної системи. Тож зараз, кажуть у Батьківщині, місту як ніколи потрібна нова стратегія розвитку транспорту.