BookForum назвав переможців премії Best Book Award 2021

пʼятниця, 17 вересня 2021 р. о 12:48

Члени жюрі BookForum Best Book Award оголосили усіх цьогорічних переможців премії.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

28 BookForum оголосив переможців Best Book Award 2021, яких обирали серед 450 книжок від 106 видавництв.

"Пандемія стала глобальним викликом і для багатьох українських видавців, та якість видань продовжує зростати. Щедро представлена дитяча книга для різних вікових категорій, дедалі багатшим є ужинок якісних візуальних і перекладних видань, стрибкоподібно зростає асортимент нон-фікшн. Наукові книги з нішевих і малотиражних іноді перетворюються на справжні шедеври видавничого мистецтва та потенційні інтелектуальні бестселери, про що переконливо свідчить цьогорічне гран-прі. Водночас не найкращі часи переживає едиція української літературної класики. Утім, журі певне у своєму виборі та з почуттям виконаного обов’язку береться з насолодою читати книжки-переможці, кожна з яких гідна стати книгою року у відповідній галузі" − наголосив голова журі Богдан Тихолоз.

Зорема, переможцями і володарі спеціальних відзнак BookForum Best Book Award 2021 є:

- Гран-прі − Євген Пшеничний "Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог", видавництво "Коло" − за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне художнє втілення.

- Класична українська література − Леонід (Малошийченко) Чернов "Чудаки прикрашають світ", видавництво "Темпора" − за перетворення "наших 20-х" на літературний бренд і оживлення некласичних класиків.

- Сучасна українська література − Галина Крук "Хто завгодно, тільки не я" (ілюстраторка Валерія Печеник), видавництво Vivat − за гармонію витонченого стилю, почуттєвості образів та авторське осмислення дійсності.

- Іноземна література в українському перекладі − "Старша Едда" (перекладач Віталій Кривоніс, ілюстратори Вільям Гершом Коллінгвуд і Карл Еміль Доплер), "Видавництво Жупанського" − за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

- Література для дітей від 0 до 6 − Олеся Мамчич "Овва, як бува! Абетка з історії України" (ілюстраторка Софія Томіленко), видавництво "Портал" −за книжку-маячок, завдяки якій орієнтуватимуться в минулому.

- Література для дітей від 7 до 12 − Ліна Максимук "Козаки правлять країною", видавництво Discursus − за успішний відхід від шаблонів і оригінальне подання історичного матеріалу.

- Література для підлітків і YA − Наталка Малетич "Леся – мандрівний клубочок" (ілюстраторка Маша Фоя), видавництво "Портал" − за сміливу інтерпретацію традиційного образу Лесі Українки.

- Non-fiction – Юрій Шевельов "Я – мене – мені… (і довкруги): Спогади. У двох томах. Т.1. В Україні. Т. 2. В Європі", Видавець Олександр Савчук − за якісно нове, коментоване, ілюстроване та доповнене видання мемуарів видатного інтелектуала XX ст.

- Наукова література − Наталя Тихолоз "Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)", Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка − за розкриття складної і багаторівневої формули долі Петра Франка.

- Візуальна книга − Пйотр Лукашевич "Об’єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії Львівського модернізму" (перекладач Андрій Бояров, ілюстраторка Ірина Цімерман), Центр міської історії Центрально-Східної Європи − за фундаментальне осмислення мистецтва феномена львівського модернізму.

- Комікси та графічні романи − не присуджено

- Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці − Денис Казанський, Марина Воротинцева "Як Україна втрачала Донбас", видавництво "Чорна гора" − за болючий і дієвий посібник для нових поколінь, як усвідомити помилки і зберегти Україну.

- Фокусна тема "Гра в дорослішання" − Андрій Бондар "Ласощі для Медора", "Видавництво Старого Лева".

- Спеціальна відзнака Малого журі Львова − Лев-Осип Гец, Богдан-Володимир Крижанівський (упорядниця Ірина Гах) "Антольогія стрілецької творчости", видавнича компанія "ЮЕКС" − за відкриття маловідомої сторінки культурного феномену українського січового стрілецтва.

- Спеціальна відзнака Малого журі Києва − Старченко Наталя "Українські світи Речі Посполитої. Історії про історію", видавництво Laurus − за віртуозне поєднання ґрунтовних компетенцій та захопливого викладу, в епіцентрі якого − принципова для сьогоднішнього часу історія походження українських еліт.

- Спеціальна відзнака Малого журі Одеси − Павло Віктор "Фізика. Молекулярна будова речовини і теплові явища", видавництво BookChef − за удоступнення фундаментальної науки для школярів і студентів.

- Спеціальна відзнака Малого журі Харкова − Олег Яцина, Габрієль Михайлов "Перша Харківська фортеця" (ілюстратор Владислав Христенко), видавництво "Дім Реклами" − за глибоке історичне дослідження та реконструкцію найстарішої оборонної споруди Харкова.

- Спеціальна відзнака голови Великого журі Богдана Тихолоза − Роман Яців "Мала хронологія мистецьких подій і пам’ятних дат XX століття: Україна – світ", видавництво "Апріорі" − за масштабний авторський літопис історії мистецтва XX століття.

- Спеціальна відзнака директорки ГО "Форуму видавців" Катерини Шевченко − Сергій Осока "Три лини для Марії", "Видавництво Старого Лева" − за великі історії маленьких людей.

- Спеціальна відзнака Української бібліотечної асоціації − Галина Глодзь "Бустрофедон та інші. Коротка історія читання" (ілюстраторка Анастасія Войчук), видавництво "Портал".

- Спеціальні відзнаки від міста Львова − Оксана Забужко "Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку", Ґжеґож Ґауден "«Книга Львів. Кінець ілюзій. Оповідь про листопадовий погром 1918 року", Софія Андрухович "Амадока".

- Спеціальна відзнака Львівської обласної ради − Олег Сова

Нагадаємо, 15 вересня, у місті відкрився 28 BookForum, який триватиме до 19 вересня й проходитиме у двох форматах: онлайн та офлайн.

Як повідомляли Варіанти раніше, програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема – 25 іноземних авторів з 21 країни світу.

Мітки: форум видавців, премії, новини львова, Богдан Тихолоз, BookForum Best Book Award, BookForum 2020

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024