Верховний Суд визнав законність рішення Української Галицької Партії, яким було відкликано депутатку Львівської обласної ради.
Про це йдеться у постанові Верховного Суду від 30 вересня 2024 року, опублікованому на сайті аналітичної системи YouControl.
Верховний суд відхилив касаційну скаргу депутатки Львівської обласної ради до Львівської обласної організації політичної партії Українська Галицька Партія щодо визнання протиправним та скасування рішення партії від 23 січня 2022 року про її відкликання.
Як йдеться у матеріалах справи, у січні 2022 року Конференція Львівської обласної організації політичної партії Українська Галицька Партія вирішила припинити її депутатські повноваження, заборонити відвідувати сесії Львівської облради та брати участь в її роботі.
Однією з причин такого рішення в УГП назвали підтримку депутаткою Меморандуму про співпрацю всупереч рішенню Політичної ради УГП та невиконання рішення Політичної ради УГП щодо застереження від співпраці із фракціями політичних партій Європейської Солідарності, За майбутнє, ВО Свободи, Народного Руху України, Батьківщини та Слуг Народу, що не відповідає програмі політичної партії Українська Галицька Партія.
Натомість депутатка наголошує, що керівництво УГП, не зважаючи на належне виконання нею обов`язків депутата Львівської обласної ради та передвиборчої програми Львівської обласної організації партії, вирішило позбавити її повноважень з політичних мотивів й не повідомило її про це.
Тому депутатка вважає рішення УГП протиправним та просить суд його скасувати.
Львівський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 31 травня 2023 року її позов повністю задовольнив, аргументуючи це тим, що депутатка не була належним чином повідомлена про дату, час і місце проведення зборів, на яких розглядалося питання про внесення пропозиції щодо її відкликання як депутата місцевої ради за народною ініціативою.
Натомість постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17 жовтня 2023 року рішення суду першої інстанції було скасовано. У суді заявляли, що на адресу депутатки прийшло поштове повідомлення з часом і датою слухання про її відкликання.
Не погоджуючись з цим депутатка подала касаційну скаргу, у якій просить скасувати рішення апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Верховний Суд вирішив залишити без змін постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду й заявив, що "оскаржуване судове рішення суду апеляційної інстанції ґрунтується на правильно встановлених фактичних обставинах справи, яким надана належна юридична оцінка із дотримання норм матеріального та процесуального права".
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Рішення розглядала головуюча суддя Олена Губська.
Нагадаємо, у липні 2023 року депутати Львівської обласної ради, члени фракції Української Галицької Партії Марія Кульчицька-Волчко й Іван Щурко заявили, що виграли суди в УГП щодо свого депутатства й повідомили, що партія готує апеляцію на рішення судів першої інстанції.
Вони наголошували на тому, що партійна вказівка не підписувати Меморандум про співпрацю фракцій в облраді мала рекомендаційний характер, тому депутати нічого не порушили, а голова фракції Тарас Чолій мав повне право підписати цей документ.
Додамо, УГП звинуватила п’ять з шести членів фракції УГП У Львівській облраді у порушенні партійної дисципліни та невиконанні депутатських обов’язків, оскільки вони вступили до міжфракційної об’єднання. В січні 2022 року УГП ухвалила відкликати цих депутатів та виключила їх з партії. Опісля розпочалась судова тяганина.
На початку каденції, у 2020 році, фракція УГП у Львівській облраді складалась з шести депутатів: Тарас Чолій, Іван Щурко, Ірина Кравець, Марія Кульчицька-Волчко, Віталій Андрейко та Юрій Фольварочний.
Юрій Фольварочний склав повноваження у зв'язку зі службою в ЗСУ, а Ірині Кравець у серпні цього року позбавили депутатських повноважень за її заявою.