Львівські депутати звернулись до ВРУ з проханням встановити на постійній основі зарахування до бюджетів ОТГ 64% ПДФО та зупинити вилучення реверсної дотації.
Про це йдеться у тексті звернення, опублікованому на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.
Депутати Львівської міської ради ще на початку липня цього року звернулась до Верховної Ради з проханням зупинити вилучення реверсної дотації та повернути зарахування 64% ПДФО до бюджетів місцевих громад.
Згідно з документом, 28 червня цього року уряд схвалив та подав на розгляд ВРУ бюджетну декларацію на 2025–2027 роки, в якій передбачено дві позиції, спрямовані проти місцевого самоврядування:
- зниження частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи фізичних осіб на 4%, що у 2025 році призведе до втрат орієнтовно 0,5 млрд грн для бюджету Львівської МТГ, що зумовить критичну ситуацію у сфері тепло- та водопостачання;
"У зв’язку з застосуванням тарифів для населення на рівні, що застосовувався станом на 24.02.2022, місцеві бюджети несуть додаткові навантаження на фінансування заходів щодо відшкодування економічно обґрунтованих витрат суб’єктів господарювання у сфері комунальних послуг, які не покриваються діючими тарифами. Так у 2023 році з бюджету Львівської МТГ на вказані цілі спрямовані видатки в сумі 1 млрд грн, у 2024 році передбачені видатки в сумі 0,9 млрд грн при річній потребі більш як 1,5 млрд грн" – пояснили депутати.
- відновлення вилучення з бюджетів територіальних громад реверсної дотації (з бюджету Львівської МТГ у 2025 році планують вилучити 1,8 млрд грн).
"Ми, депутати Львівської міської ради, просимо для збереження фінансової основи бюджетів місцевого самоврядування законодавчо унормувати питання: встановити на постійній основі зарахування до бюджетів територіальних громад 64% ПДФО, зупинити вилучення реверсної дотації" – йдеться у тексті звернення.
Нагадаємо, 15 з 73 громад Львівщини не виконали плани з надходження податків у 2023 році. Більшість з них залежали від "військового" ПДФО, який з 1 жовтня 2023 року вилучили з місцевих бюджетів й перенаправили державного бюджету.
Також понад 50-ти громадам Львівщини на початку цього року бракувало коштів на зарплати та комуналку.