Для ОСББ з власними котельнями в уряді зробили ціну за газ не як для населення, а як для підприємств.
Депутати Львівської міської ради від ЄС просять Верховну Раду та Кабмін терміново переглянути закон "Про ринок природного газу" № 329-VIII та внести до нього зміни. Це звернення сьогодні, 7 жовтня, на сесії Львівської міської ради озвучила депутатка Європейської Солідарності Лейла Мелесова-Вальчак.
За її словами, в Україні зросла ціна газу, а в Уряді регулювання та компенсацію високих тарифів скинули на місцеві бюджети. Проте виявилося, що для ОСББ, які мають власні котельні, у законі прописані такі ж тарифи, як для комерційних підприємств, а не як для населення. Відповідно у цьому опалювальному сезоні мешканці таких будинків отримають платіжки за опалення із шаленими цифрами.
"У нас на порозі опалювальний сезон. І однією з чутливих та суспільно-значущих тем є питання тепла у домівках львів’ян.
Якщо коротко, то суть її зводиться до того, що 20 травня цього року було змінено законодавство, внаслідок чого Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку опинились у дискримінаційній ситуації щодо закупівлі газу для своїх будинків.
Сьогодні ОСББ як юридична особа розглядається, як виробник теплової енергії, хоча ОСББ не є виробниками теплової енергії та не продають її задля отримання прибутку. Зараз постачальниками для ОСББ встановлюється ціна на газ не як для населення, а як для підприємств, які мають на меті отримання прибутку від здійснення своєї діяльності" – розповіла Лейла Мелесова-Вальчак
Вона пояснила, що саме тому ОСББ з власними котельнями зобов’язані купувати газ нарівні з комерційними організаціями за ціною, яка вдвічі більша за ціну річних тарифів для населення.
Зараз середня ціна газу для населення в межах річного тарифу – 8 грн за куб.м, ринкова ціна на газ для юридичних осіб – у межах 11-14 грн за куб.м.
"Така ситуація суперечить здоровому глузду та чинному законодавству, оскільки приписами ч. 7 ст. 22 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" закріплюється імперативна норма про те, що об’єднання оплачує природний газ, за цінами (тарифами), встановленими для населення.
І другий момент, на який я хочу наголосити.
На ринку газу, єдина прийнятна за ціною пропозиція від ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (ціною по 7583,89 грн/тис.куб). Однак, умови, які дана компанія висуває для укладення з ними договору газопостачання є невигідними для ОСББ. До прикладу, йдеться про безвідкличну безумовну банківську гарантію або тристоронній договір про договірне списання з рахунку споживача між споживачем, постачальником та банком.
Така ситуація є нелогічною, антисуспільною та дискримінаційною і стосується великою кількості мешканців нашого міста. Проте, вирішення є – це внесення змін до законодавства" – наголосила депутатка від ЄС.
Сьогодні на пленарному засіданні сесії депутати Львівської міської ради фракції ЄС звернулися до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг з пропозицією не займатись політиканством у парламенті та внести зміни до ст.12 "Закону України "Про ринок природного газу" № 329-VIII від 09.04.2015 року, а саме надати можливість ОСББ купувати природний газ у постачальників за цінами як для побутових споживачів.
Публікація у межах Програми висвітлення діяльності Львівської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації.