Громадськість Борислава у суді добивається приведення діяльності міського полігону ТВП у відповідність до вимог закону

понеділок, 24 лютого 2025 р. о 11:42

Громадськість оскаржила висновок з оцінки впливу на довкілля  щодо здійснення планованої діяльності ТОВ «Грінера-Борислав».

 У Львівському окружному адміністративному суді слухається справа за позовом громадського активіста Юрія Флюнта до Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування висновку з оцінки впливу на довкілля, виданого цим департаменту ТОВ «Грінера-Борислав» щодо здійснення планованої діяльності у вигляді реконструкції (рекультивації) полігону твердих побутових відходів в м. Бориславі.

Громадськість вважає, що ТОВ «Грінера-Борислав» при проведенні процедури оцінки впливу на довкілля щодо здійснення планованої діяльності у вигляді реконструкції (рекультивації) полігону твердих побутових відходів в м. Бориславі, Бориславської Територіальної громади Львівської області не дотрималась вимог законодавства та були подані недостовірні дані та неправдива інформація.

Місцеві активісти стверджують, що ТОВ «Грінера-Борислав» планує вивозити на полігон у вісім разів більше ТВП, ніж об’єм ТВП, який утворюється в громаді. Так, згідно паспорту видалення відходів 2021 року, громада Борислава утворювала 4 648 т відходів на рік. ТОВ «Грінера-Борислав» в проекті планової діяльності вказала об’єм ТПВ  37 500 т.

Активісти стверджують, що ТОВ «Грінера-Борислав» планує використати існуючу, побудовану містом, карту складування, яка не має ефективного та надійного протифільтраційного захисту. Це створює загрозу забруднення річки Раточина, яка розташована за 100 м від полігону та впадає у Тисменицю (басейн Дністра).  Проект передбачає встановлення сортувальної лінії, системи очистки фільтрату, дегазацію, рекультивацію полігону, однак, жодних термінів не вказується. Тобто, якщо ТОВ «Грінера-Борислав», заповнивши існуючу карту для складування, закриється чи збанкротує, місто залишиться сам на сам зі своїми проблемами, — наголошують активісти.  

З огляду на це, громадськість просить суд визнати недопустимою плановану діяльність ТОВ «Грінера-Борислав»  щодо реконструкції (рекультивації) полігону твердих побутових відходів у м. Бориславі та відмовити  ТОВ «Грінера-Борислав»  у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля.

Натомість, Бориславська міська рада повідомила, що станом на травень 2024 року компанією «Грінера Борислав» на полігоні споруджено офіс, вагову, підведено електроенергію, інтернет, забезпечено відеонагляд. Наведено лад з тілом полігону: виположено схили з дотриманням нормативних кутів нахилу, втрамбовано із застосуванням важкої спецтехніки, накрито ґрунтом, проводиться захоронення картами, сміттєзвалище починає заростати травою, навколо сміттєзвалища прокладено дорогу із твердим покриттям. Проводиться постійний моніторинг екологічного стану сміттєзвалища, встановлено модульну установку по очистці фільтрату.  Щоправда, ціна на вивезення фільтрату на очисні споруди у м. Дрогобич разом із вартістю очистки там станом на сьогодні є меншою, ніж ціна за переробку на модульній установці з подальшим вивезенням залишків на доочистку. Тому наразі «Грінера» користується першим варіантом утилізації фільтрату.

Нагадаємо, у квітні 2021 року було підписано договір, за яким 25 травня 2021 року ТзОВ «Грінера Борислав» передано управління Бориславським міським сміттєзвалищем.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024