Іващишин і Дзиндра звернулись до міськради щодо перенесення польських левів

понеділок, 25 липня 2016 р. о 19:24

Дві львівські та дві польські громадські організації звертались до Львівської міськради щоби перенесення скульптур левів на "Цвинтар орлят" було узаконено.

Про це сьогодні на прес-конференції "Оцінка резолюції польського сейму у справі Волинської трагедії. Як реагувати українцям?" повідомив секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

Він пояснив, що відповідні рішення про встановлення левів повинна виносити Львівська міська рада та Державна міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій. Однак туди не надходило жодних звернень щодо узаконення перенесення скульптур левів від польських офіційних інституцій. Історик додав, що були звернення від польських та українських громадських організацій:

«З польської сторони це "Фундація Магурич" та "Фундація охорони культури". З української – звернення від громадських організації очолюваних Маркіяном Іващишиним та Олександром Дзиндрою.»

У коментарі Варіантам Маркіян Іващишин підтвердив цей факт, і зазначив, що звернення було від імені МО "Дзиґа".

Нагадаємо,у грудні минулого року на "Цвинтар орлят", що на Личаківському кладовищі у Львові повернули історичних левів, викрадених радянською владою у минулому столітті. Однак встановлення скульптур відбулось з порушенням законодавства.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024