У місті підготували Комплексну екологічну програму на 2017-2022 роки.
Про це повідомляє інформаційний портал депутатів Львівської міської ради.
Зокрема, Інститут екології Карпат НАН України із залученням фахівців з екології та влади розробив проект «Комплексної екологічної програми на 2017-2022 рр.».
Як наголосила провідний науковий співробітника Інституту екології Карпат НАН України, Оксана Марискевич, комплексною стратегією розвитку Львова 2012-2025 рр серед пріоритетів екологічної політики було визначено: впорядкування та утримання зелених насаджень; підвищення рівня екологічної свідомості громадян і визначення стратегічних показників екологічного стану та їх покращання.
«Екологічна ситуація у Львові залишається напруженою, що створює низку проблем як для мешканців міста, так і для регіону. Причинами такого стану повільні темпи модернізації виробничих циклів; стану системи водовідведення, накопичення значних обсягів відходів, відсутності ефективних способів видалення твердих побутових відходів, прояву небезпечних геологічних процесів, недосконалості транспортних розв’язок», –йдеться у пояснювальній записці до проекту.
За даними аналітичного дослідження, проведенного в 2016 року «Інститутом міста» спільно із соціологічною агенцією «Фама», екологічний стан міста мешканці оцінили на 2,99 бали за 5-ти бальною шкалою. Відтак, на підставі аналізу було складено рейтинг найбільш гострих екологічних проблем Львова:
- незадовільний стан поводження з твердими побутовими відходами, формування стихійних сміттєзвалищ.
- значний рівень забруднення атмосферного повітря, особливо у центральній частині міста за рахунок комунального та приватного автотранспорту.
- зменшення площі зелених насаджень міста, наявність «аварійних» дерев у житловій забудові.
- наявність безпритульних домашніх тварин, особливо котів;
- недостатній рівень екологічної свідомості та культури, активізація небезпечних морфо-динамічних процесів (карст, суффозія, зсуви).