Студентка підготувала два проєкти з ревіталізації Бродівської синагоги та простору біля неї.
У Бродівській міській раді відбулася онлайн-зустріч з представниками Львівського Національного Університету Природокористування щодо відновлення старовинної синагоги, що зазнала значних руйнувань.
Бродівчанка, студентка Юлія Надорожняк, разом з науковими керівниками кафедри ЛНУП розробила два проєкти з ревіталізації Бродівської синагоги та простору біля неї.
Про це повідомила Об'єднана єврейська громада України.
Застосували метод інтерактивної архітектури, який дозволяє поєднувати потреби архітектурної спадщини у збереженні та одночасно доступ для відвідувачів, просвітництво та можливість торкнутися історії.
Один з проєктів передбачає пасаж, виставкові зали, оглядові тераси для відпочинку. Інший – орієнтований на створення торгово-розважального комплексу зі збереженням архітектурної спадщини.
Кожен варіант передбачає відновлення зруйнованих елементів синагоги та переосмислення призначення цієї будівлі у середмісті Бродів. Потенційна вартість реалізації проєктів складає близько 10 млн гривень.
Після презентації учасники зустрічі обговорили проєкти. Директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук зазначив, що проєкти безперечно цікаві та сміливі, доповнення втрачених частин будівлі скляними конструкціями – це сучасно, по-європейськи. Зі зауважень – важливо зберегти центральні елементи, ліпнину в інтер'єрах. Начальник відділу містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини Тетяна Нікіфоряк подякувала Юлії Надорожняк за пророблену роботу.
Зустріч проводилася у межах проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу "Еразмус".
Бродівську синагогу збудували у 1742 році. Вона є однією з найбільших та найстарших храмових споруд на території України. У 1941 році синагогу частково зруйнували нацисти, а після війни її перебудували під склад. У 1990-х роках будинок передали музею, але дотепер там не провели повноцінний реставраційний ремонт.