10 міжнародних компаній зголосилося збудувати сонячні електростанції на території зони відчуження.
Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.
Як наголосив під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, Чорнобильська зона є територією з невикористаним потенціалом і залишається перспективною для розвитку відновлювальної енергетики в Україні.
«Нам вдалося внести зміни до нашого законодавства. Наприклад, про правовий режим у зоні відчуження, врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Наявна інфраструктура на території Чорнобильської зони і кількість людей з високим рівнем кваліфікації, які в міру виведення ЧАЕС з експлуатації можуть бути залучені для роботи об’єктах відновлювальної енергетики», – пояснив Семерак.
За його словами, сьогодні близько 10 різних компаній зацікавилися цією пропозицією та проходять процедуру отримання землі в оренду.
«Наша мета – максимально адаптувати зону відчуження до умов сьогодення та показати, що всі процеси реалізації даних проектів відбуваються з врахуванням безпеки – під наглядом як української влади, так і наших міжнародних партнерів», – додав Остап Семерак.
Нагадаємо, ще в червні низка канадських інвесторів зацікавися будівництвом сонячних електростанцій та біопаливних заводів у Чорнобильській зоні.