Просування черги на госпіталізацію пацієнтів до психіатричних диспансерів може тривати більше року.
Про це повідомляє "Ехо Червонограда".
Станом на сьогодні на території Львівської області склалася ситуація, що для людей з психічними відхиленнями, які не мають опікунів, черга на госпіталізацію до психіатричних диспансерів може тривати більше року.
Однак весь цей час люди, які мають відповідне захворювання, мають перебувати під наглядом і отримувати належну допомогу.
Одним з варіантів вирішення цієї проблеми, за словами заступника міського голови Володимира Коваля, є виділення коштів з місцевого бюджету для направлення пацієнтів громади у приватні заклади, хоча таких закладів є дуже мало й у них мало місць.
"Інший варіант – створити на базі вже нашого психіатричного диспансера дві палати для тимчасового утримання таких хворих, до моменту, коли підійде їхня черга на госпіталізацію" – заявив Коваль.
Наразі у міськраді Червонограда працюють над вирішенням питання щодо тимчасового прилаштування місцевих мешканців з психічними відхиленнями, що залишилися без опікунів, та планують залучити кошти з держбюджету.
Нагадаємо, на початку цього року відділення психоневрології у Червонограді, яке входило до складу обласного психоневрологічного диспансеру, об'єднали з місцевою лікарнею.
Як пояснювала тоді депутатка Львівської обласної ради Анна Ярмола, у Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру немає всіх умов для підписання пакета з НСЗУ аби це відділення надалі працювало. Тому для того, щоб його не закрили психоневрологічне відділення вирішили повернути на баланс лікарні у Червонограді.