Базовим закладом для безплатного ендопротезування в області обрали Львівський госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи.
Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.
Сьогодні, 7 листопада, на брифінгу т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська повідомила, що здійснювати безплатне державне ендопротезування (заміну суглобів) у Львівській області може лише комунальний заклад Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи.
"Держава закуповує ендопротези та набори для оперативного втручання, які безплатно розподіляються у медичних закладах. У нас базовим закладом для безплатного ендопротезування визначено Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи" – наголосила Наталія Літвінська.
За її словами, в області ширяться міфи про те, що держава не закуповує ендопротези і лікарі здійснюють ендопротезування за гроші пацієнта. Також надходять звернення громадян з проханням відшкодувати витрати за ендопротезування, здійснене в інших закладах за гроші пацієнта.
Відтепер, згідно з наказом МОЗ, кожен пацієнт, який готується до заміни суглоба, має бути поінформований лікарем щодо можливості безплатного хірургічного втручання.
"У випадку, якщо пацієнт хоче протезуватися іншим видом протезів за власні кошти, в державі відсутній механізм відшкодування коштів за проведене ендопротезування" – додала Наталія Літвінська.
Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи проводить ендопротезування вже 30 років.
"Наші спеціалісти проходили навчання у клініках Німеччини й Польщі та привезли цю методику до України. З 1993 року проведено понад 5 тисяч оперативних втручань. Досвід наші спеціалісти мають великий. Щороку проводиться в середньому 350 втручань з ендопротезування. Ми є виконавцями програми й отримуємо ендопротези, оплачені з державного бюджету. Сьогодні на залишку у нас є 305 ендопротезів. На наступний рік ми замовили ще 100 ендопротезів" – розповів гендиректор Львівського обласного госпіталю ветеранів війн і репресованих ім. Ю. Липи Максим Прикупенко.
За офіційними даними, щорічно держава виділяє за закупівлю ендопротезів понад 140 млн грн. У 2023 році суглоби безплатно замінили понад 13,5 тисячі українцям.
"Найбільше операцій здійснюється на кульшових суглобах, менше – на колінних. Надаємо допомогу і внутрішньо переміщеним особам" – додав завідувач відділення артрології, вертебрології та нейрохірургії госпіталю Андрій Підлісецький.
Для забезпечення протезом мешканці Львівщини можуть звернутися в госпіталь, але з направлення від сімейного лікаря.