Львівська облрада планує завершити процес декомунізації та деколонізації на території області до кінця 2023 року.
Сьогодні, 20 вересня, на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області.
"За" проголосувалив 59 депутатів.
За словами голови постійної комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської облради Святослава Шеремети, органам місцевого самоврядування на території Львівської області пропонують завершити процес декомунізації та деколонізації Львівщини, який включає:
- демонтаж пам'ятників, які символізують тоталітарний окупаційний комуністичний режим, у населених пунктах;
- перенесення місць поховань загиблих у воєнний та післявоєнний періоди 1939-1954 років з територій населених пунктів на кладовища;
- перейменування населених пунктів, скверів, бульварів, вулиць та інших об'єктів топоніміки населених пунктів, назви яких пов'язані з країною-агресором.
Завершити декомунізацію та деколонізацію на території області мають до 31 грудня 2023 року.
Також депутати доручили Львівської ОВА звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики щодо надання дозволів на зняття з обліку та перенесення пам'яток історії, які символізують тоталітарний окупаційний комуністичний режим.
Додамо, на території Львівської ОТГ планують перейменувати 53 вулиці, названі на честь російських та радянських діячів: у Львові – 41, у Винниках – 6, у смт Рудне – 5, у с. Підрясне – 1.
Перші 8 вулиць у Львові перейменували ще у червні. Нові, українські, назви отримали також 11 вулиць у Винниках і Рудному.
На початку квітня у Стрию розпочали ліквідацію решток пам’яток тоталітарного режиму, які залишились на території громади. Натомість у Дрогобичі шести вулицям міста, які носили імена російських діячів, присвоїли імена захисників України, а у Пустомитах демонтували стелу радянських воїнів.
Також у травні в Україні остаточно заборонили Комуністичну партію.