За даними обласного центру зайнятості, на Львівщині офіційно понад 12 тисяч безробітних громадян.
Про це сьогодні, 6 травня, під час апаратної наради у Львівській ОДА повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
За його словами, станом на сьогодні у Львівській області є понад 1 061 000 зайнятих громадян. Рівень зайнятості – 57,1%, а це нижче середнього показника по Україні.
Станом на 1 травня у Львівській області 12 805 громадян мають статус безробітних. Кількість вакансій – понад 8 тисяч з середньою заробітною платою 6 700 гривень, 20% вакансій пропонують із зарплатою понад 12 тисяч гривень.
Львівська область займає третє місце в Україні серед працевлаштування осіб, згідно з даними, 70% людей отримують роботу до надання статусу безробітного.
"На 8 день надається статус безробітного, ми працевлаштовуєм людей в цей так званий пошукавий період і до 8 днів надаємо роботу, тому що маємо широкий спектр і кількість вакансій з хорошою оплатою. Людина має два варіанти, або вона йде працювати, або не отримує допомоги по безробіттю" – пояснив Барилюк Василь.
Він вважає, що це допомагає економити кошти з державного бюджеті, які передбачені на відшкодування безробітним громадянам.
Також Василь Барилюк повідомив, що майже 75% вільних вакансій займають робітничі спеціальності. Серед них виділили топ-10 вакансій, які пропонує обласний центр зайнятості, а саме: водій а/т засобів, швачка, монтер кабельного виробництва, продавець продовольчих товарів, оператор автоматичних та н/а ліній верстатів та установок, двірник, кухар, інспектор, водій трамвая.
Директор Львівського обласного центру зайнятості повідомив, що значна частина людей працюють сезонно в Польщі, і не сплачують ЄСВ.
"Це не є робота, тому що вони три місяці працюють, а ти ні, а це по-перше це відсутність усіх соціальних пакетів, по-друге, якщо розділити ті гроші зароблені в Польщі за три місяці на 6, то впринципі ми маємо кращі вакансії і можна працювати в Україні" – наголосив Василь Барилюк.
Натомість перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський попросив скоординувати інформаційну роботу обласного центру зайнятості і порадив його фахівцям попрацювати кілька днів на пунктах перетину кодону.
"Я думаю, що потрібно було, щоб ваші працівники разом з прикордонною службою на цих Великодніх святах разом працювали на пунктах перетину кордону і видавали там свої інформаційні матеріали, тому що частина людей поверталися додому із заробітків, а частина після свят має намір їхати" –пояснив Ростислав Замлинський.