У центрі є можливість провести техобслуговування і ремонт авто, компʼютерну діагностику.
Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.
Сьогодні, 16 січня, у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва у Львові запрацював новий навчально-практичний центр з ремонту автомобілів "Автохаб".
У центрі є можливість провести технічне обслуговування і ремонт автомобілів, компʼютерну діагностику, відремонтувати електричне й електронне обладнання бензинових та електричних автомобілів.
Центр обладнаний сучасними автомобільними підйомниками різного типу, діагностичними стендами Bosch і Launch, спеціалізованими верстатами та інструментами, зварювальним обладнанням, станками для балансування коліс, італійською діагностикою розвалу сходження.
Також в центрі встановлено автоматичну систему пожежогасіння. Для теоретичних занять облаштовані дві сучасні аудиторії.
"Велика подяка нашому бізнесу, який співпрацює з навчальними закладами. Підготовка кваліфікованих кадрів – це головне, адже економіка країни починається саме з розвитку таких професій, які після нашої перемоги будуть ремонтувати, будувати, монтувати. Навчальні заклади та бізнес мають генерувати ідеї покращувати матеріально-технічну базу, будувати наше майбутнє" – наголосив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
Загалом на облаштування центру з різних джерел залучили 6,62 млн грн 4,2 млн грн скерували з державного бюджету, понад мільйон – Львівська міська рада, 1,3 млн грн – кошти спецфонду училища та його партнерів.
На базі 9-11 класів у навчальному закладі готують слюсарів з ремонту автомобілів, електрозварників, водіїв, машиністів автокранів, програмістів, монтажників сантехнічних систем та устаткування.
Центр облаштували за рік.
"Після навчання наші учні мають всі необхідні знання для роботи в автомайстерні. У центрі працюють викладачі, які є випускниками ліцею. Понад 300 фахівців пройшли перепідготовку на короткострокових курсах за останні три роки. У центрі також відремонтували кількасот автомобілів для потреб військових" – заявив директор закладу Назар Закаль.
Загалом на Львівщині вже оновили 53 навчальні заклади.
"Протягом 2024 року ми інвестували у 88 навчально-практичні центри по усій країні кошти з державного бюджету. Сьогодні ми представляємо кращі приклади того, що нам вдалося зробити. У цьому році ми продовжимо таку програму, на яку передбачили 540 млн грн на НПЦ в навчальних закладах профтехосвіти, фахової передвищої освіти" – зазначив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.