Нафтогаз з "Львіввугілля" запустив дослідження на Львівщині з видобутку газу з вугільних пластів.
Про це повідомляє пресслужба НАК "Нафтогаз".
НАК "Нафтогаз" запустила дослідження на території Львівської області для напрацювання технології та виробничого процесу видобутку природного газу з вугільних пластів.
"Україна має одне з найвищих значень вмісту метану на тонну вугілля (в середньому 2,5 м³/т у Канаді та до 25 м³/т в Україні) та 7 місце у світі за запасами вугілля. Тому ця технологія у нас має значні перспективи. Наразі тривають дослідні роботи на обраній спільно з ДП "Львіввугілля" ділянці, а наприкінці 2023 року, у випадку успішних результатів досліджень, ми плануємо повноцінно запустити проєкт та розпочати буріння" – наголосив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.
За його словами, за основу взято досвід застосування технологій із вилучення метану з вугілля, який вивчили фахівці Нафтогазу на виробничих майданчиках США, Китаю, Канади.
"У світі цю технологію вже давно використовують. До прикладу, в США видобуток метану вугільних пластів перевищує 60 млрд м³ на рік, що майже втричі більше річного споживання газу в Україні. У нас також є значні перспективи і ми маємо їх використовувати" – додав Олексій Чернишов.
Окрім додаткового внеску для зміцнення енергонезалежності України, технологія допоможе зробити безпечнішим видобуток вугілля.
Нагадаємо, у жовтні 2022 року НАК "Нафтогаз" розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ, що працюватимуть на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF), у Львові та Житомирі.