На заході України найменше поширені аборти і народження дітей поза шлюбом, а для східних областей характерна наднизька народжуваність.
Області України за рівнем народжуваності поділяються на три групи. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Перша група – депресивна по активності народжуваності. До неї відносяться східні області (Донецька, Луганська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та Полтавська). Для цієї групи характерна наднизька народжуваність, яка навіть наполовину не забезпечує чисельність населення.
Друга група – це західні регіони, де відносно високі показники народжуваності (1,2-1,6 дитини на одну жінку). У Мінохорони здоров’я підкреслили, що в західних областях ще зберігаються традиції народження двох дітей. Також тут найменші показники поширеності абортів по Україні. Крім того, вдвічі менша частка позашлюбної народжуваності.
Третя група – центральні та північні області, в яких показники народжуваності на рівні середньо українських.
Зниження народжуваності – тенденція сучасності. Демографічна ситуація в економічно розвинутих країнах також характеризується зниженням народжуваності до низького рівня, але воно супроводжується значним підвищенням середньої тривалості життя.
Основним чинником скорочення числа народжених в Україні стало помітне зниження показників дітородної активності жінок, переконані в Мінохорони здоров’я.
У 2011 ці дітей народилося на 29,9 тис. більше,ніж у 2007 р. Загальний коефіцієнт народжуваності населення збільшився: від 10,2% у 2007 р. до 11,0% у 2011 р.