Оксана Маруняк:  Обмеження на перетин кордону для депутатів потрібно привести у відповідність до закону  

четвер, 20 червня 2024 р. о 09:27

Постанова містить дискримінаційні норми.

Депутатка Львівської міської ради Оксана Маруняк вважає, що уряду необхідно внести зміни або скасувати постанову №69, якою обмежено можливості виїзду депутатів за кордон через те, що ця постанова суперечить іншими законам та містить ознаки дискримінації. 

"Депутатські групи "Рівні можливості" у радах різних рівнів зараз консолідуються з тим, щоб  просити уряд змінити чи скасувати цю постанову. Тут не йдеться про те, що жінки хочуть мати більше привілеїв, тут йдеться про те, щоб виправити неузгодженості, бо в нинішньому вигляді ця постанова створює багато непотрібних непорозумінь", – розповіла депутатка в етері "Львівської політики". 

Оксана Маруняк пояснила,  що чинні обмеження на виїзд депутатів створюють бар'єри для жінок-депутаток місцевих рад для перетину кордону, дискримінує їх, депутатів-пенсіонерів, а також депутатів, які є з категорії багатодітних та людей з інвалідністю, щодо можливості волонтерських чи робочих поїздок, які не стосуються депутатської роботи.

"Цю постанову зробили доволі швидко, коли в суспільстві ширилось справедливе обурення тим, що народний депутат Микола Тіщенко їздив на Мальдіви чи в Таїланд і не тільки він один. Накопичилась історія візитів нардепів на відпочинки, не по роботі. Після того з’явилась постанова Кабміну, яка заборонила всім депутатам виїзд за кордон. Йдеться не лише про жінок, але про всіх людей, які мають депутатський мандат, але водночас не підпадають під мобілізацію: пенсіонерів, багатодітних, людей з інвалідністю, жінок.

І тут, з одного боку, є Конституція, в якій сказано, що захищати країну – це обов’язок всіх громадян.  І є закон про мобілізацію, в якому сказано, що під словом громадяни держава має на увазі лише чоловіків. Закон ніхто не змінював. Ніхто не вимагав мобілізації для жінок, вони це можуть зробити за бажанням. Тобто виходить, що жінки можуть бути мобілізовані за бажанням, але якщо ти маєш депутатський мандат, то до тебе діють правила як до людей, які підлягають мобілізації. І це потрібно врегулювати. Зміни до Конституції в період воєнного стану ніхто не буде  вносити. Тому потрібно цю постанову редагувати або скасувати", – пояснила вона.  

Маруняк звернула увагу на те, що постанова також змушує міських голів видавати депутатам розпорядження на відрядження за кордон, що не входить до їхніх повноважень.  Натомість прикордонники не випускають за кордон депутатів місцевих рад без таких розпоряджень. 

"Депутатки, які мають біля себе малолітніх дітей, можуть виїжджати за кордон без розпорядження міського голови. Для всіх інших депутатів потрібно розпорядження міського голови про відрядження. Але тут виникає дилема: депутати не є підлеглими міського голови, він не призначає депутатів, відповідно, він не може видавати таких розпоряджень, тому що не має на це повноважень. Але вони це роблять, хоч і не всі. Є випадки, коли вони відмовляють депутатам в цьому. Через це виникають проблеми в депутатів при перетині кордону".  

Постанова Кабміну Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України була прийнята в січні 2023 року.

Нагадаємо, відрядження Андрія Садового та дев'ятьох чиновників міськради впродовж чотирьох місяців цього року обійшлися у 350 тисяч гривень з бюджету Львова.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024