Парламент ухвалив нову редакцію Кримінального процесуального кодексу (КПК).
Прийнятий документ передбачає зрівняння сторін кримінального процесу в правах, в першу чергу шляхом надання їм рівних прав у наданні доказів у суді. Новий КПК містить норми, спрямовані на збереження людської гідності осіб, які беруть участь у кримінальному процесі.
Також новий Кодекс передбачає підвищення рівня захисту потерпілих шляхом розширення їхніх процесуальних прав. При цьому усувається можливість залучати в якості захисників у кримінальному процесі близьких родичів чи юристів, не внесених до Єдиного реєстру адвокатів.
Документом передбачено поняття слідчого судді, який буде контролювати процес розслідування кримінальної справи.
Законопроект також вдосконалить систему запобіжних заходів, які обираються щодо підозрюваних в рамках розслідування кримінальної справи. В цьому напрямку положення Кодексу зводяться до того, щоб обмежити кількість випадків, коли запобіжним заходом обирається арешт. Крім цього впроваджується такий запобіжний захід як домашній арешт.
Ще одним нововведенням є суд присяжних, який буде задіяним у розгляді справ з особливо тяжких злочинів.
Документ передбачає процедуру примирення сторін, згідно з якою обвинувачений може примиритися з потерпілим, якщо він визнав свою провину, розкаявся, відшкодував матеріальний і моральний збиток.
Кодекс набирає чинності через 6 місяців після опублікування.
Чинна редакція кодексу була прийнята в 1960 році.
Джерело: Українські новини