Порошенко підписав закон про надання бійцям УПА статусу учасників бойових дій

середа, 26 грудня 2018 р. о 11:18

Петро Порошенко підписав закон про надання бійцям усім ветеранам ОУН-УПА статусу учасників бойових дій.

Про це повідомляє Українська правда.

Ще 22 грудня президент Петро Порошенко півдписав закон про посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті, яким надається статус учасника бойових дій усім ветеранам ОУН-УПА.

Зокрема, у законопроекті йдеться, що статус учасника бойових дій надається особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів Організації українських націоналістів та у відповідності з законом "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у XX столітті" визнані борцями за незалежність України у XX столітті.

Раніше учасниками бойових дій визнавали тільки тих воїнів УПА, які брали участь в бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на території окупованої України в 1941-1944 роках, які не вчинили злочинів проти людяності і були реабілітовані.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада схвалила закон про надання бійцям УПА статусу учасників бойових дій.

Зазначимо, у 2015 році в Україні провели соціологічне опитування щодо ставлення громадян до визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України. 41% опитаних тоді підтримали цю ідею, тоді ж Верховна Рада ухвалила закон "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті".

Мітки: Верховна Рада, УПА, ветерани упа, новини львова, оун упа, учасники бойових дій, Петро Порошенко

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024