Кінець та остаточне засідання робочої групи щодо забудови території на Широкій, 2 у Брюховичах.
У робочу групу входили мешканці Брюховичів та представників компанії-забудовника, посадовці і депутати Львівської міськради.
"На ділянці збудують відпочинковий комплекс із реабілітаційним центром для військових. Він буде під управлінням українського міжнародного готельного оператора" – розповів гендиректор компанії Ribas Hotels Group Артур Лупашко.
Раніше готельєри офіційно передали договір на управління готельним комплексом у Львівську міську раду.
"В нас і в Україні, і на Балі, і в Катовіце будуються більш як 20 кондоготелів. І на чому важливо наголосити. Наша компанія має дуже жорсткі вимоги до проєктування. І юридична складова побудови цих проєктів така. Якщо допускати, що в готелях можуть жити люди на постійній основі – готель як підприємство буде неефективний і він не зможе працювати. Змішуються потоки людей, які живуть, людей, які приїжджають на певний період, приїхали відпочити. Є такі приклади неуспішні. Ribas такими проєктами не займався, не займається і не буде займатися. Бо це комерційно не вигідно" – повідомив Артур Лупашко.
І додав, що громаді селища проєкт принесе робочі місця: одне на кожен номер у готелі.
Історія ділянки довга. Колись на цій землі ще в 90-х розпочали незавершене будівництво школи, яке з часом мали перенести в інше місце. За кілька тижнів до своєї ліквідації чотири роки тому Брюховицька селищна рада передала цю ділянку у постійне користування ГО "Асоціація інвалідів захисників вітчизни "Львівська здравниця", недобуд школи списали з балансу. У жовтні того ж року ГО-власник ділянки отримала містобудівні умови та обмеження на будівництво масштабного комплексу із житлом і торговим центром.
Втім, там був і центр реабілітації: аж на… 500 кв. м. Дозвіл на будівництво видала Державна інспекція архітектури і містобудування в Києві, без відома міста Львова. Натомість Львівська міська рада отримала це конфліктне будівництво у спадок і створила робочу групу для пошуку шляхів виходу.
"Досліджувати законність рішень мають правоохоронці, прокурори, журналісти-розслідувачі. Це їхня робота. Ми ж маємо приймати рішення, виходячи з інтересів громади. Я вважаю, що зараз інтерес громади – отримати хоч щось. Я маю право на таку думку. Ми не можемо створити робочу групу і заговорити питання до неможливості" – заявив під час засідання Петро Адамик, депутат Львівської міської ради.
Водночас про гарантії для громади говорить членкиня робочої групи, депутатка Львівської міської ради Надія Шелестак: "Якщо виходити з математичної історії, то 3 тисячі квадратів, ремонт, обладнання. Якби ми виставляли цю ділянку на аукціон, я не знаю, чи ми би як місто отримали більшу ціну. Якщо ми будемо погоджуватись на цей компроміс, нам потрібні гарантії для міста, що це буде виконано".
Міські посадовці повідомили, що забудовник – компанія SENSAR – має подати офіційні гарантії.
"З 2019 року в нас всі зобов’язання облікуються. В нас згідно із гарантійними листами навіть школа будується на вул. Героїв Крут на 6 тисяч квадратних метрів. Можемо піти двома шляхами. Перший – даємо цю справу на відкуп судових інстанцій. І тоді може бути два результати: один – ми виграємо, земельну ділянку повертають у власність міста і ми приймаємо ті рішення, які вважаємо за потрібне. Або ми програємо – і тоді забудовник будує те, що вважає за потрібне. І ми на це не впливаємо" – каже заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.
"Якщо ми абстрагуємось від усього, не захищаючи компанію "Сенсар", їм зараз ніщо не заважає будувати. Ми подавали разів 8 клопотання про забезпечення, ніхто, крім нас, цього не робив. І все було скасовано, в нас навіть було забезпечення кримінального провадження, воно було скасовано апеляційним судом. Вважаю, що мої колеги з юридичного департаменту працювали якісно. Особисто сама підписувала всі документи" – повідомила керівник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.
Це означає, що компанія може завтра зайти на ділянку і почати будувати, кажуть міські юристи.
Втім, очільник компанії "Сенсар" Марк Марченко запевнив, що вони враховують інтереси громади. Уже рік нічого не будуючи, вносять усі запропоновані мешканцями Брюховичів зміни до проєкту: "Ми за час робочої групи пішли на великі поступки.Ми залучити готельного оператора, змінений концепт під Ribas, вони готові працювати. Сьогодні ми вже змінюємо другу чергу проєкту, коригуємо, вносимо басейн. За якийсь час це будемо готові презентувати публічно. Тобто це не просто плани на словах, ми вже це робимо. Все, що просила громада, ми виконали".
Наостанок нагадаємо, що один із головних наголосів проєкту комплексу на Широкій у Брюхових – на реабілітацію українських воїнів. Значна частина зусиль довкола майбутнього готелю іде, аби надати солдатам ЗСУ максимально якісні послуги. А головне – місто отримає повністю збудований реабілітаційний центр на три тисячі квадратних метрів із сучасним ремонтом та всім потрібним обладнанням. Він перейде місту і буде комунальним.