Роботи на проспекті Чорновола завершать до середини жовтня

понеділок, 5 жовтня 2015 р. о 16:14
Роботи на проспекті Чорновола завершать до середини жовтня
wikimapia.org
пр. Чорновола

Тривають роботи з облаштування ще одного громадського простору в місті: до середини місяця просп. Чорновола озеленять та зроблять комфортнішим для велосипедистів та пішоходів.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Роботи з реконструкції проспекту стартували 27 серпня. За цей час на ділянці від вул. Під Дубом до вул. Липинського зрізали 24 дерева, 14 з яких – аварійні. Натомість обіцяють висадити 360 низькорослих кущів та 32 нові дерева – платани. Як розповідають в департаменті розвитку, одне таке дерево коштує 1400 грн. Щодо кущів, то тут планують сформувати лінію, завдовжки 180 м, по 2 саджанці на метр. Наразі зупинилися на пухиропліднику, ціна якого в середньому складає 80 грн. за одиницю.

«Цьогоріч кожній районній адміністрації місто виділило трохи менше 100 тис. грн. на озеленення вулиць. Саме за ці кошти і мають закуповувати нові дерева. Однак вийшло так, що у Шевченківському районі паралельно з ремонтом на просп. Чорновола, реалізують ще один великий проект благоустрою – облаштування скверу на вул. Хмельницького, де також мають висаджувати дерева. Відтак, грошей на просп. Чорновола бракує. На озеленення ділянки від вул. Хімічної до Під Дубом потрібно 73,6 тис. грн., тобто більшу частину бюджету озеленення району. Звісно, можна просити про збільшення бюджету, але на це потрібно багато часу. Таким чином, було розпочато збір коштів на дерева серед мешканців району – для цього активісти відкрили окремий банківський рахунок. Натомість, кущі за бюджетні кошти закуповуватиме районна адміністрація», – пояснив Олександр Шутюк, працівник департаменту розвитку та експерт з озеленення.

Так, загалом, на дерева було потрібно 44,8 тис. грн. Станом на сьогодні, зібрано 48,45 тис грн.

Ті дерева, які тут були, досягли свого граничного віку, пояснює заступник директора міського департаменту розвитку Олександра Сладкова, адже тополі – це дерево, яке водночас і найшвидше росте, і найшвидше старіє. «Тобто ті тополі, які висадили в радянські часи, могли прожити тут ще кілька років. Але ж хідники ми робимо не 5-10, а на 20-30 років. Відтак, з’явилася ідея висадити нові. У зв’язку з глобальним потеплінням, ми вирішили обрати дерева, які можуть витерпіти спеку: вибір пав на платани. Їхнє коріння, на відміну від тополь чи дубів, не псує бруківку, тому що росте вниз, а не вгору. Попередньо ми проконсультувалися з дендрологами та ландшафтними архітекторами. Мешканцям також дуже сподобалась ця ідея – підтвердження цьому є зібрані за рекордний термін кошти», – відзначає вона.

Щодо велодоріжки, то вона пролягатиме від вул. Липинського до вул. Під Дубом, по 700 м в обидві сторони. За словами радника міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олега Шміда, станом на сьогодні зроблено орієнтовно 30% необхідних робіт. «Це надзвичайно важлива велодоріжка, оскільки вперше у Львові буде збудовано неперервний маршрут зі спального району до центру міста – довжиною 10 км в обидві сторони. Потрібно ще також зробити певні роботи на пл. Різні, і таким чином ми з’єднаємо Збоїща та пл. Міцкевича», – підкреслив він. Так, за найбільш оптимістичними прогнозами, до кінця року у Львові буде близько 70 км велодоріжок (станом на зараз – близько 45-50 км).

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024