Виконком затвердив програму сприяння розвитку сфери штучного інтелекту у Львівській МТГ до 2030 року.
У вівторок, 27 червня, виконком Львівської міської ради затвердив програму сприяння розвитку сфери штучного інтелекту у Львівській МТГ на 2023-2030 роки.
Як йдеться у документі, програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності та інноваційності Львівської МТГ, зокрема в напрямках сприяння розвитку економіки та бізнесу, освіти, інноваційного потенціалу міського капіталу, науки, інновацій, медицини, а також міського управління.
Зокрема, метою програми є підвищити обізнаність і використання технологій штучного інтелекту в різних сферах життя міста, напрацювати конкретні технічні рішення, які могли б вже зараз нам допомагати у вирішенні тих чи інших міських питань.
Над її розробкою ініціативна група з залученням науковців, фахівців зі сфери бізнесу, які мають досвід роботи зі створення моделей штучного інтелекту, працювала з кінця 2021 року.
Загалом програма передбачає 4 основні напрямки роботи:
- активізація використання наявних технологій в економіці та бізнесі;
- заходи у сфері освіти й науки, зокрема шкільної освіти;
- реалізація конкретних проєктів у сфері міського управління (забезпечення комунальними підприємствами належного обліку даних, їх збір, систематизація та оновлення даних для подальшого використання; забезпечення використання технологій штучного інтелекту у сфері надання якісних комунікаційних міських сервісів (чат-боти, автоматизовані помічники для клієнтів тощо);
- медицина та реабілітація (забезпечити доступ до технологій штучного інтелекту для аналізу медичних зображень та допомоги у точній діагностиці різних категорій захворювань; розвиток і використання роботизованих систем у реабілітації тощо).
Основними передумовами створення програми є наявність у Львові значної кількості ІТ-компаній, що створюють проєкти із використанням технологій ШІ, також наявність освітніх закладів з сильною математичною школою.
Від впровадження цієї програми очікують такі результати:
- збільшення продуктивності та ефективності бізнес-процесів через автоматизацію та оптимізацію за допомогою штучного інтелекту;
- створення нових інноваційних продуктів та послуг, заснованих на штучному інтелекті, що сприятиме конкурентоспроможності місцевих компаній;
- підвищення рівня освіти та підготовки фахівців у сфері штучного інтелекту;
- створення інноваційної екосистеми, яка сприятиме розвитку досліджень та технологічних стартапів;
- покращання діагностики, лікування та реабілітації захворювань завдяки використанню алгоритмів штучного інтелекту для аналізу медичних даних;
- оптимізація роботи міських служб через автоматизацію та аналіз даних за допомогою штучного інтелекту;
- покращення ефективності міського планування, безпеки в місті, транспортної системи, якості надання міських послуг тощо.
"Широко технології штучного інтелекту використовуються, зокрема, в сфері безпеки. Так, у Львові вже є камери, які обладнані технологіями розпізнавання облич і номерних знаків, що пришвидшує розслідування випадків порушення безпеки. Також показовими прикладами використання штучного інтелекту є різноманітні автоматизовані помічники. Коли, наприклад, користувачам не потрібно дзвонити на гарячу лінію чи в колл-центр, а вони можуть просто скористатись месенджером" – додала начальниця управління інформаційних технологій Львівської міськради Олена Гунько.
Додамо, у лютому цього року у Львові на програму цифрового перетворення Львівської МТГ у 2023 році передбачили спрямувати 14,8 млн грн.