11 липня в Польщі визнали Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян II Речі Посполитої в період Другої світової війни.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Загалом у голосуванні взяли участь 442 депутати сейму, серед яких 432 осіб проголосували "за", а ще десятеро утрималися.
Згідно з даними інформагентства, у документі, прийнятому в першому читанні, зазначено, що під час Другої світової війни на так званих кресах, тобто окраїнних територіях тодішньої Польщі, змагалися два тоталітаризми –німецький із радянським.
Діяльність III Рейху і Радянського Союзу сприяла розпалюванню ненависті на національному і релігійному ґрунті.
У постанові також згадують даремні спроби представників польської підпільної держави порозумітися з українськими організаціями.
У затвердженій в першому читанні постанові зазначено, що в липні 1943 року настала кульмінаційна хвиля злочинів, які вчинили ОУН, УПА та СС "Галичина".
В результаті геноциду в 1943-1945 рр. вбили понад 100 тисяч громадян Речі Посполитої.
Також у документі йдеться про те, що у Волинській трагедії гинули представники й інших націй, також українці, які ставали на захист жертв.
Сейм висловлює вдячність таким людям і закликає президента віддати їм честь та нагородити державними нагородами.
Водночас у постанові вказано, що, нагадуючи про злочини українських націоналістів, не можна промовчувати про польські акції відплати, в яких також гинуло цивільне населення.