Секрети довголіття: як укріпляти серце протягом життя

середа, 9 жовтня 2024 р. о 21:05

Довге, здорове та щасливе життя майже неможливе, якщо не приділяти увагу здоров’ю найголовнішого органу – серця.

Воно зношується так само, як і інші внутрішні органи, адже кожного дня качає літри крові. А за шкідливих звичок, зайвої ваги та стресу може старіти значно швидше, ніж нам хотілося б. Як же стати довгожителем та укріпляти своє серце протягом всього життя? Починати ніколи не пізно!

Сердце с кардиограммой на светлом фоне

Здорове серце: чек-лист корисних звичок

Піклування про здоров'я серця – це одна з найважливіших інвестицій у своє довголіття та якість життя. Серцево-судинні захворювання є одними з найпоширеніших причин смертності, тому варто впроваджувати корисні звички, які допоможуть підтримувати серце в хорошому стані.

Займайтесь вправами: кардіо найважливіше

Щоденні кардіо-вправи: ходьба, біг, плавання або їзда на велосипеді, покращують кровообіг і зміцнюють серцевий м'яз. Намагайтеся виділяти хоча б 30 хвилин на день для фізичної активності.

Іноді фізичній активності можуть заважити такі хвороби як варикозне розширення судин або геморой – в таких випадках лікарі можуть призначити Детралекс 1000: ці ліки знижують застій крові, покращують венозний тонус та зменшують проникну здатність капілярів. Препарат розріджує кров та знижує больові відчуття, тому щоб мати здорове серце, варто приділяти увагу й іншим системам організму.

Контроль за рівнем стресу

Стрес підвищує артеріальний тиск та може пошкоджувати серцево-судинну систему. Використовуйте техніки розслаблення, такі як медитація, йога або дихальні вправи, щоб контролювати рівень стресу.

Не паліть

Куріння негативно впливає на судини, підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту. Якщо ви курите, спробуйте поступово відмовитися від цієї звички. А якщо шукаєте пігулки, пластири та інших помічників в цій справі, вам допоможе аптека – сьогодні створено багато дієвих препаратів, які допомагають побороти шкідливу звичку.

Збалансоване харчування

Споживайте більше фруктів, овочів, цільнозернових продуктів і риби, багатої на Омега-3 жирні кислоти. Якщо не виходить самостійно налагодити харчування, можна навіть звернутись до дієтолога.

Регулярні медичні обстеження

Періодичні обстеження рівня холестерину, артеріального тиску та загального стану серцево-судинної системи допоможуть виявити можливі проблеми на ранніх етапах і вчасно запобігти їхньому розвитку.

Помірне вживання алкоголю

Підвищення артеріального тиску і розвиток серцево-судинних захворювань – ось який «бонус» ми отримуємо, зловживаючи зеленим змієм. Споживайте трохи та не часто або обмежте його вживання зовсім.

Отже, здорове серце – це результат постійної уваги та зусиль. Причому докладати їх потрібно ще змолоду – чим раніше почати піклуватись про серце та весь організм, тим краще. Впровадження корисних звичок у повсякденне життя допоможе вам зміцнити серцево-судинну систему і значно зменшити ризики розвитку серйозних захворювань. Піклуйтеся про своє серце щодня!

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024