Сокільники пропонують Львову спільно збудувати перехоплювальний паркінг

пʼятниця, 18 квітня 2025 р. о 16:03

Сокільницька громада запропонувала Львову спільно працювати над створенням перехоплювальних паркінгів, зокрема в районі вулиці Наукової у Львові, щоб розвантажити транспортні потоки в місті.

Про це в інтерв’ю розповів голова Сокільницької громади Тарас Сулимко, наголосивши на готовності до співпраці.

«Наші плани жодним чином не спрямовані на створення транспортного колапсу для Львова. Навпаки, ми пропонуємо співпрацю для вирішення спільних транспортних викликів. Наприклад, ми готові розглянути можливість облаштування перехоплювальних паркінгів на території Сокільницької громади, зокрема в районі вулиці Наукової, щоб зменшити навантаження на львівські дороги», — зазначив Тарас Сулимко.

Щодо транспортних проблем, Сокільницька громада активно працює над їх вирішенням. У рамках нового Генерального плану до 2050 року заплановано облаштування нових транспортних розв’язок, зокрема на в’їзді до Сокільників із вулиці Кульпарківської та на вулиці Шептицького, де організують кільцевий рух. Крім того, громада зобов’язує забудовників забезпечувати достатню кількість паркомісць для всіх нових житлових і промислових об’єктів. Пропозиція спільного будівництва перехоплювального паркінгу є частиною стратегії зменшення трафіку в напрямку Львова та сприяння регіональній мобільності.

Також Сокільники декларують будівництво підземних паркінгів для нових об’єктів інфраструктури, щоб мінімізувати наземне навантаження та зберегти простір для зелених зон і відпочинкових територій. Цей підхід відповідає загальній екологічній стратегії громади, яка передбачає обмеження забудови до 20% території та створення трьох великих парків.

Сокільницька громада позиціонує себе як сучасне передмістя Львова, що гармонійно поєднує екологічність сільської місцевості з міським комфортом. Завдяки децентралізації 2020 року громада отримала можливість самостійного розвитку, уникнувши поглинання Львовом. Новий Генеральний план передбачає зростання населення до 50 тисяч осіб до 2050 року, розбудову шкіл, дитячих садочків, індустріального парку та підтримку високих природоохоронних норм.

8 квітня міський голова Львова Андрій Садовий і його заступник із містобудування Любомир Зубач заявили, що розширення меж Сокільницької громади на 158 га поблизу Львівського аеропорту та плани забудови п’яти житлових кварталів можуть спричинити «транспортний колапс» для Львова. Того ж дня Львівська міська рада звернулася до правоохоронних органів із вимогою розслідувати підозри у можливих зловживаннях із боку Сокільницької громади.

Повністю інтерв’ю можна прочитати за посиланням.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024