Суд оштрафував фірму за самовільні будівельні роботи у пам'ятці архітектури на Площі Ринок

вівторок, 13 травня 2025 р. о 11:18
Суд оштрафував фірму за самовільні будівельні роботи у пам'ятці архітектури на Площі Ринок
city-adm.lviv.ua
Площа Ринок, 40

Суд підтвердив штраф, накладений міськрадою, за самовільні роботи у кам’яниці Зухоровичовській на площі Ринок, 40.

Про це повідомляє Офіс охорони культурної спадщини.

Львівський окружний адміністративний суд відхилив позов ТзОВ "ПФ-Онікс" проти виконавчого комітету Львівської міської ради щодо скасування штрафу у 170 000 грн та припису про усунення порушень, пов’язаних із незаконними будівельними роботами у будинку – пам’ятці архітектури на Площі Ринок, 40.

Як пояснили в Офісі охорони культурної спадщини, у внутрішньому дворику та флігелі кам’яниці проводились роботи без погоджень – демонтували міжповерхові перекриття, історичні балки, внутрішні й частково зовнішні стіни, дах; понизили рівень ґрунту, влаштували бетонування та перекриття на металевих балках.

"Попри заяви "ПФ-Онікс", що компанія не виконувала жодних робіт, суд встановив: саме вона є власником приміщень і несе відповідальність за їхній стан. Аргументи про процедурні порушення при винесенні постанови були визнані необґрунтованими – на зміст рішення вони не впливали" – йдеться у повідомленні.

Рішення ще не набрало законної сили й у разі оскарження буде переглянуто судом апеляційної інстанції.

У міськраді додали, що раніше в іншій справі суд зобов’язав цю компанію відновити пам’ятку.

За даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ "Виробничо-комерційна компанія "ПФ-Онікс" зареєстрована у Львові з 1995 року, займається гуртовою торгівлею залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього. Власниками фірми є львів'яни Богдан Вішка та Мирослав Вус.

Зазначимо, 3-поверхова кам'яниця "Зухоровичовська" є пам’яткою архітектури національного значення, побудована у близько 1772 року на місці старішої будівлі, від якої збереглися фрагменти готичного мурування на рівні підвалів. У XVIII столітті належала монастирю св. Онуфрія. Під час реконструкції для митрополита Лева Шептицького тут працювали архітектор Бернард Меретин і скульптор Йоганн Георг Пінзель, який створив балконні консолі. Будинок цегляний, з асиметричним внутрішнім плануванням і склепінчастими перекриттями. Особливо вирізняються фігури атлантів, які підтримують балкон.

Нагадаємо, у 2021 році компанія "ПФ-Онікс" за 2 млн грн придбала приміщення другого поверху у цій кам'яниці загальною площею 48,2 м². Також у 2019 році міськрада продала 85,3 м² приміщень 1-го і 3-го поверхів у цьому ж будинку за 6 млн грн ТзОВ "Агат-Комплекс".

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024