Суд повернув Львівській ОВА землі в лісовому урочищі поблизу Миколаєва

четвер, 30 травня 2024 р. о 11:19
Суд повернув Львівській ОВА землі в лісовому урочищі поблизу Миколаєва
земельна ділянка

Господарський суд задовольнив позов Львівської ОВА щодо розірвання договору оренди на ділянку зі ставком в урочищі "Обшир" біля Миколаєва.

Про це йдеться у рішенні Господарського суду Львівської області № 914/85/24 від 14 травня 2024 року, опублікованому на сайті аналітичної системи YouControl.

Господарський суд Львівської області задовольнив позов Львівської ОВА до Стрийської РДА, ГУ Держгеокадастру у Львівській області та підприємниці Наталії Одноріг про визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельної ділянки та скасування державної реєстрації права користування землею.

Як йдеться у матеріалах справи, ще у 2003 році Миколаївська РДА надала Наталії Одноріг в оренду ділянку площею 3,2878 га за межами Миколаєва, неподалік біля Розвадівського кар'єру в лісовому урочищі "Обшир" для любительського риборозведення як земельну ділянку водного фонду, а у 2019 році уклала з підприємницею додаткову угоду на цю землю.

На цій земельній ділянці є станок площею 0,2076 га, однак вона належить до земель лісового фонду, тому, згідно з роз'ясненнями Львівської ОВА, була незаконно передана в оренду й відбулася незаконна зміна цільового призначення землі шляхом переведення ділянки зі земель лісового фонду в землі водного фонду.

Крім цього, Миколаївська РДА передала цю землю в оренду без згоди ДП "Стрийське лісове господарство", якому належить ділянка, що є порушенням законодавства.

Через це обладміністрація вимагала скасувати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію речового права оренди цієї земельної ділянки за Наталією Одноріг, зобов'язати її повернути землю у розпорядження Львівської ОВА та скасувати у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію цієї ділянки з одночасним припиненням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо неї.

Суд вирішив повністю задовольнити позовні вимоги Львівської ОВА та визнати недійсним розпорядження Миколаївської РДА про надання цієї земельної ділянки в оренду, а також всі договори щодо цієї земельної ділянки, укладені між РДА та Наталією Одноріг й зобов'язав її повернути землю у розпорядження Львівської ОВА.

Крім цього, зі Стрийської РДА та Наталії Одноріг будуть стягнуті по 6 710 грн судового збору.

На це рішення суду можна подати апеляційну скаргу.

За даними аналітичної системи YouControl, мешканка міста Миколаїв Наталія Одноріг зареєстрована як фізична особа-підприємець з 2017 року, займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Вона є керівницею та співзасновницею благодійного фонду "Оберіг".

Додамо, раніше Господарський суд погодив знесення самовільно збудованого торгового павільйону на вул. Кульпарківська, 158 у Львові.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024