Суд визнав незаконним й скасував наказ управління освіти Львова про зміну мережі груп у закладах дошкільної освіти.
Про це йдеться у постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2024 року, опублікованій на сайті аналітичної системи YouControl.
Восьмий апеляційний адміністративний суд повністю задовольнив апеляційну скаргу особи на ухвалу суду попередньої інстанції про визнання протиправним та скасування наказу управління освіти Львівської міськради щодо Положення про організацію роботи з дітьми із порушеннями мовлення в закладах дошкільної освіти Львова.
Як йдеться у матеріалах справи, позивачка вимагала від суду визнати протиправним та нечинним наказ управління освіти Львівської міської ради від 3 вересня 2018 року "Про затвердження Положення щодо організації роботи з дітьми із порушеннями мовлення у закладах дошкільної освіти м. Львова" та визнати протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Львівської міськради від 20 вересня 20219 року "Про зміну мережі груп у закладах дошкільної освіти м. Львова та затвердження Положення про організацію роботи з дітьми із порушеннями мовлення в закладах дошкільної освіти м. Львова".
Зокрема, цим наказом з 1 жовтня 2028 року групи для дітей з вадами мовлення було перепрофільовано у групи загального типу та дозволено вивести штатні одиниці вчителів-логопедів. Натомість ввели посади фахівців для надання спеціалізованої допомоги дітям дошкільного віку з вадами мовлення. Внаслідок цього у дитячому садочку № 160 Львова дітей з логопедичної групи перевели в групу загального розвитку, що, за словами позивачки, є порушення прав дітей.
Львівський окружний адміністративний суд у червні 2022 року в задоволенні позову відмовив, заявляючи, що у справі відсутні свідчення того, що задоволення цього позову може призвести до якого-небудь ефективного поновлення прав дитини в розрізі здобуття нею дошкільної освіти. Не погодившись із цим рішенням суду, позивачка подала апеляційну скаргу.
"Суд першої інстанції, на думку апеляційного суду, зробив невірний висновок про відсутність у позивачки права та законного інтересу, який порушений, а відповідно і права на звернення до суду з позовом" – вказано у постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Також суд постановив стягнути з Львівської міськради 4 959,36 грн судових витрат.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду.
Зазначимо, справу розглядала головуюча суддя Романа Хобор.
Нагадаємо, раніше суд відмовив міськраді Львова у встановленні заборони на забудову тротуару на вулиці Героїв УПА.