Під час аудиту бюджету Миколаївської громади виявили втрачені резерви на понад 33 мільйони гривень.
Про це повідомила пресслужба Західного офісу Державної аудиторської служби України.
Держаудитслужба провела державний фінансовий аудит бюджету Миколаївської МТГ та виявила цілу низку недоліків та втрачені резерви на понад 33 млн грн.
Як встановили аудитори, через відсутність єдиного підходу до визначення розміру орендної плати за земельні ділянки, які мали однакове цільове призначення, громада втратила можливість додатково заробити 19,5 млн грн.
Також земельні ділянки використовувались без належних документів, що позбавило громаду можливості отримати 8,9 млн грн.
"Якби посадовці міської ради своєчасно проконтролювали оформлення документів на земельні ділянки, розташовані під об’єктами нерухомості, громада щороку мала б 2,9 млн грн надходжень від їх оренди. Також міські посадовці недопрацювали при визначенні й отриманні плати за оренду земельних ділянок, на яких розміщені водні об’єкти, за розміщення тимчасових споруд на об’єктах благоустрою, не завжди вмотивовано надавали пільги із сплати орендної плати тощо" – йдеться у повідомленні.
У школах Миколаєва навчалися діти з інших громад, проте місто не отримало компенсацію витрачених 1,9 млн грн з бюджетів цих громад, бо вчасно не уклало договори про міжбюджетні трансферти.
Крім цього, аудитори провели ревізію в управлінні капітального будівництва Миколаївської міськради, де виявили 3,2 млн грн втрат. У Держаудитслужбі вважають, що ці кошти було безпідставно витрачено на оплату ПДВ, нарахованого на зарплату працівників, та на оплату виконаних підрядниками робіт.
"Під час кожної з ревізій, проведених у відділі освіти, молоді та спорту Миколаївської міської ради, у Миколаївській міській лікарні, на міському КП "Житлово-комунальне управління", МКП "Миколаївводоканал", виявлено втрати, які перевищили 1 млн грн. Причиною стали порушення, допущені при виплаті зарплати працівникам, розрахунках з підрядними організаціями за виконані роботи з ремонту чи благоустрою, розрахунках зі споживачами тощо" – пояснили аудитори.
Наразі всі матеріали ревізії Держаудитслужба передала підрозділам ГУ Національної поліції у Львівській області, а міськраді Миколаєва надіслала пропозиції для виправлення виявлених недоліків.
Нагадаємо, раніше поліція відкрила кримінальне провадження після аудиту діяльності управління майном Львівської облради.