Трансуретральна резекція передміхурової залози

неділю, 12 травня 2024 р. о 06:13

Передміхурова залоза є важливим органом сечостатевої системи, який відповідає за вироблення спеціального секрету для розрідження сперми. 

За певних обставин вона перестає повноцінно виконувати свої функції, адже розвивається аденома простати.

Коли варто проводити операцію

Передміхурова залоза є важливим органом сечостатевої системи, який відповідає за вироблення спеціального секрету для розрідження сперми. За певних обставин вона перестає повноцінно виконувати свої функції, адже розвивається аденома простати. У таких випадках призначається трансуретральна резекція простати.

Доброякісне розростання тканин передміхурової залози ускладнює життя чоловіка та супроводжується наступними симптомами:

  • струмінь сечі стає в’ялим та переривчастим;
  • частішає кількість позивів до випорожнення сечового міхура, особливо вночі;
  • при сечовипусканні виникають болісні відчуття, печіння, різь;
  • чоловік відчуває неповне випорожнення міхура.

Якщо діагностовано аденому простати, то не має потреби у консервативному лікуванні. Щоб відновити сечовипускання та якість життя слід провести хірургічне втручання. В сучасних умовах його можна провести безболісно за трансуретральною методикою. Це означає, що доступ до ураженого органу здійснюється через сечовипускальний канал без розрізів.

Як проходить хірургічне втручання

Видалення аденоми простати передбачає введення загальної або місцевої анестезії. Після цього чоловіка розміщують на операційному столі та проводять операцію за наступними етапами:

  1. введення до природного отвору уретри резектоскопа – приладу з камерою та освітленням на кінці;
  2. огляд операційного поля та припікання змінених тканин за допомогою високочастотної електричної петлі;
  3. коагулювання кровоносних судин;
  4. видалення тканин через сечівник та промивання сечового міхура;
  5. виймання резектоскопа після перевірки стану пацієнта.

Після трансуретральної резекції чоловікові встановлюють катетер для опорожнення сечового міхура. В перші три дні нормальним явищем є поява згустків крові у сечі, що є результатом видалення аденоми простати. З плином часу ситуація нормалізується, але потрібно дотримуватись певних рекомендацій лікаря для скорішого відновлення.

Як проходить відновлювальний процес

Для швидкої реабілітації потрібно споживати більше двох літрів рідини на добу, відмовитись від вживання гострої, жирної та солоної їжі, обмежити фізичні навантаження, утриматись від вживання алкоголю. Також слід утриматись від статевої близькості, до якої при нормальному ході відновлення можна повернутись через місяць після операції.

Трансуретральна резекція призводить до очевидного полегшення стану пацієнта – відновлює нормальне сечовипускання. Не варто боятись процедури, адже вона не вплине на статеве життя та не призведе до значних пошкоджень тканин. На тілі не залишається шрамів або рубців, адже втручання здійснюється через уретру.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024