Національний Банк України випускає не тільки обігові гроші.
З 1996 року були створені 10 грн колекційні та монети іншого номіналу. Великий їх вибір представлено в каталозі інтернет-магазину Monitex. Початківець та колекціонер з досвідом знайде тут низку цікавих зразків.

Колекційні 10 гривень та їхні особливості
Попри свій номінал, вартість виробів набагато вища. Причому далеко не завжди мова йде про дорогоцінні метали. Екземпляри з мідно-нікелевого сплаву часто можуть коштувати навіть дорожче золотих предметів.
Особливість спеціальних серій полягає в невеликому тиражі. Якщо звичайні обігові гроші карбуються десятками мільйонів, то тираж колекційних не перевищує 5 тисяч примірників. Значна частина з них знаходиться в музеях чи приватних колекціях. Тож до вільної купівлі доступні не більше ніж 1–2 тисяч монет.
Звісно, вартість одного примірника в тисячі разів вища за номінальну. Крім того, на ціну колекційних 10 гривень впливає матеріал та їхній стан. Золото та срібло традиційно коштує дорого.
Популярні 10-гривневі колекційні монети та їхня вартість
Вартість колекційних екземплярів дуже різна. Вона може становити як кілька 2–3 тисячі гривень, так і сягати 50 000. Частіше за все для виготовлення використовується срібло, рідше — недорогоцінні сплави та золото. Зазвичай монета має спеціальний футляр та сертифікат, який підтверджує оригінальність виробу. Вміст срібла в кожному зразку складає 16–33 грами, тому вони не можуть бути дуже дешевими. Хоча матеріал виготовлення — лише половина справи.
Тематика десятигривневих унікальних екземплярів дуже різна. Серед найпопулярніших з них:
- рідкісні тварини з Червоної книги;
- відомі українські особистості;
- пам’ятні дати;
- духовні скарби України;
- княжа Україна та інші.
В інтернет-магазині Monitex зібрані найкращі колекції монет, які може придбати кожен нумізмат. Регулярно на певні лоти пропонуються хороші знижки. Варто пам’ятати, що з кожним роком цінність колекційних предметів тільки зростає. Через 5–10 років вони цілком можуть коштувати в кілька разів дорожче.