Ремонтні роботи тривали 5 місяців.
Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.
Сьогодні, 12 листопада, у Львівському обласному перинатальному центрі відкрили оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених з неонатальною хірургією.
Ремонтні роботи тривали 5 місяців. Шляхом перепланування у відділенні збільшили на понад 400 м² площу, також збудували сучасний операційний блок, два блоки інтенсивної терапії, вивели 22 кисневі точки, відтак збільшили кількість ліжок.
Також під час ремонту було модернізовано систему вентиляції, створено асептичні умови в операційній та реанімаційних палатах, забезпечено безпечне середовище для немовлят із незрілою імунною системою. Уся техніка відповідає найвищим міжнародним стандартам і дозволяє проводити високоточні діагностичні й терапевтичні процедури, а також – оперативні втручання різної складності. Відділення під’єднане до двох джерел автономного живлення, що забезпечує безперебійне функціонування життєво важливого обладнання.
Профінансували роботи коштом обласного бюджету на суму 23,9 млн грн.
"Раніше немовлят з відділення інтенсивної терапії новонароджених, які потребували постінтенсивного догляду або хірургічного втручання, переводили в інші медичні установи. Потреба в переведенні практично зникла після відкриття принципово нового для Львівського перинатального центру відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Тепер ми маємо ще й сучасний операційний блок" – зауважила директора перинатального центру Марія Малачинська.
Оновлене відділення розташоване поруч з пологовим і у разі потреби транспортування немовлят до реанімації відбувається оперативно одним з двох транспортних інкубаторів, які обладнані апаратом для безперебійної дихальної підтримки.
"Дякую медикам, які беруть в кулак свою волю, свою силу, всі свої знання і зосереджено роблять свою роботу. І дякую усім, хто втілив в життя ще один проєкт у нашому обласному перинатальному центрі – медзакладі, який постійно розвивається" – зазначив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
Напрямок неонатальної хірургії у відділенні інтенсивної терапії новонароджених започаткували у липні цього року. За цей період уже проведено 9 оперативних втручань, маса найменшого пацієнта становила 620 г. Також було проведено чотири лазерні корекції ретинопатії – важкої патології сітківки, яка виникає у майже 20% недоношених дітей і може призвести до незворотної сліпоти.
Як розповіли у перинатальному центрі, для повноцінної реалізації напрямку неонатальної хірургії, не вистачало лише сучасного операційного блоку в складі відділення інтенсивної терапії новонароджених та модернізації вентиляційної системи, який сьогодні й відкрили.
Додамо, КНП ЛОР "Львівський обласний клінічний перинатальний центр" є надкластерним закладом в спроможній системі охорони здоров’я Львівської області. Установа спеціалізується на виходжуванні новонароджених з масою тіла від 500 г. Найменші діти, яких вдалося виходити й успішно виписати додому за останні три роки мали масу тіла при народженні лише 550 г, 570 г та 580 г. У складі відділення з 2023 року працює виїзна неонатальна бригада, яка за час роботи транспортувала до Львівського перинатального центру понад 50 передчасно народжених дітей.
За цей час у відділенні отримали допомогу майже 2 000 передчасно новонароджених.