Колишня бібліотека №8, що на вулиці Устияновича, відтепер є Urban-бібліотекою.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
URBAN бібліотека, як відкритий простір працюватиме з питаннями архітектурного проектування міст, соціального життя міст, вибудови зв’язків у місті, життя людини в місті. В бібліотеці можна буде відвідати багато цікавих подій, вокшопів, лекцій та почитати сучасну художню та профільну літературу з урбаністики.
О 18:30 год. головний урбаніст Ейнговена (Нідерланд) Кейс Донкерс прочитає в бібліотеці лекцію "Full moon for urban transformation". Також під час свого візиту він зустрівся з міським головою Андрієм Садовим, головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським, представниками креативних індустрій.
О 20.00 год. відбудеться концептуальна музична імпровізаційна сесія проекти на стику нових технологій, музики, візуального мистецтва від музично-соціальної ініціативи "Хатнєграння".
"URBAN бібліотека — це перший такий об’єкт у Львові, гарний зразок для наслідування в інших містах, платформа, що випробовує нові формати, заходи, вміння, знання, платформа, що дає можливість створювати нові проекти навколо ідеї URBAN і їх втілювати. Це — місце проведення цільових заходів по обговоренню важливих для міста питань, комфортне і затишне місце для читання і спілкування, оснащене комп’ютерами і відповідною технікою (комп'ютери, мікрофони, фотоапарат, проектор, екран, sound-система, планшети, VR), місце для експонування мистецьких творів, проведення перформансів, місце для проведення воркшопів, майстер-класів, лекторіїв, кінопереглядів, скайп-конференцій, місце для реалізації авторських проектів, місце отримання альтернативної освіти і практичних навичок. Місце, що надихає", — розповіли в управлінні культури ЛМР.
"Тут було зроблено капітальний ремонт, відеставрували вікна, двері. Пропрацьовано спеціальний дизайн, меблі було виготовлено також на замовлення. Наразі, ми тут є 28 тисяч книг, серед яких приблизно 10% - урбаністична література, яку ми і надалі будемо збільшувати", — зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.
«URBAN бібліотека спочатку напрацювала свою концепцію та аудиторію, а потім закрилася на ремонт. Під час попередньої діяльності URBAN бібліотека брала активну участь в житті міста: приймала експертів та мешканців в проекті „Вулиця для всіх“, була локацією для Фестивалю аудіо-візуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА (2017), була постійним учасником Майстерні міста, започаткувала свій міждисциплінарний ПРОЕКТ 102,5 тощо. URBAN бібліотека стала кращою бібліотекою 2017 року за версію Української бібліотечної асоціації», — розповідають в управлінні культури ЛМР.