У Львові протезний завод планують прийняти у комунальну власність міста та погасити всі його борги

вівторок, 25 лютого 2025 р. о 12:52
У Львові протезний завод планують прийняти у комунальну власність міста та погасити всі його борги
protez.com.ua
Львівський протезний завод

У міськраді напрацювали проєкт ухвали про передачу Львівського протезного заводу з державної у комунальну власність.

Про це йдеться у проєкті ухвали, яку опублікували на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради 19 лютого 2025 року.

Львівська міськрада оприлюднила проєкт ухвали про надання згоди на прийняття з державної власності у комунальну власність Львівської громади ДКП "Львівське експериментальне підприємство засобів пересування і протезування".

"Надати згоду на прийняття з державної власності у комунальну власність Львівської МТГ без права відчуження та зміни цільового призначення державного комерційного підприємства "Львівське експериментальне підприємство засобів пересування і протезування" як закладу соціального забезпечення із нерухомим майном, яке розміщене на земельних ділянках: площею 0,1512 га, площею 1,6715 га, площею 0,5548 га, площею 0,56 га, площею 0,1914 га" – вказано у тексті ухвали.

Йдеться про Львівський протезний завод, що належить до сфери управління Міністерства соціальної політики України, і який перетворили у державне комерційне підприємство, щоб мати змогу юридично оформити майно та землі заводу як комунальну власність міста.

У складі Львівського протезного заводу є п'ять відокремлених підрозділів: Івано-Франківський протезно-ортопедичний цех (вул. Гуцульська, 9, Івано-Франківськ), Луцький протезно-ортопедичний цех (вул. Конякіна, 4, Луцьк), Мукачівський протезно-ортопедичний цех (вул. Івана Франка, 56, Мукачево), Рівненський протезно-ортопедичний цех (вул. Павлюченка, 35, Рівне), Ковельський протезно-ортопедичний цех (вул. Б.Хмельницького, 17, Ковель).

Загалом підприємство має 15 об'єктів нерухомості, з них 9 – Львові, та п'ять земельних ділянок (2 з них – у Львові).

Крім цього, протезний завод має 34 кредиторів та величезні борги. Станом на 1 січня 2024 року кредиторська заборгованість підприємства становила 61 511 тис. грн:

– заборгованість із заробітної плати – 14 896 тис. грн;

– заборгованість за товари, роботи, послуги – 31 545 тис. грн;

– заборгованість перед бюджетом – 8 925 тис. грн;

– заборгованість із виплати ЄСВ – 4 353 тис. грн;

– заборгованість за одержаними авансами – 487 тис. грн;

– заборгованість із внутрішніх розрахунків 365 тис. грн;

– інша кредиторська заборгованість – 940 тис. грн.

Після передачі підприємства у комунальну власність Львівська міськрада має погасити всі ці борги підприємства.

Згідно з документом, завод має увійти до складу реабілітаційного центру "Незламні", який працює у складі ТМО №1 Львова. Для відновлення його діяльності планується інвестувати близько 350-390 млн грн:

– в містах Луцьк, Івано-Франківськ і Мукачево – 115-130 млн грн (вкладення у капітальний ремонт і реконструкцію приміщень планується на рівні 80-90 млн грн, а у медичне устаткування і обладнання – 35-40 млн грн);

– у Львові – 150-165 млн грн (капітальний ремонт і реконструкція приміщень – 110-120 млн грн, медичне устаткування і обладнання – 40-45 млн грн);

– для створення виробничих потужностей індивідуальних засобів реабілітації у Львові і соціального простору Medical technology center – 75-90 млн грн.

З міського бюджету Львова на відновлення дільності підприємства передбачили виділити 100 млн грн, з бюджету ТМО №1 – 60 млн грн, а ще 200-230 млн грн у міськраді Львова вирішили отримати за допомогою благодійних та грантових коштів.

Очікується, що на підприємстві буде працевлаштовано 250-260 працівників з річним фондом оплати праці у 60-63 млн грн, річний оборот коштів у 2025 році планується на рівні 80-110 млн грн, а видатки на комунальні послуги та енергоносії очікуються у 13-15 млн грн.

Нагадаємо, ще у березні 2023 року депутати Львівської міськради підтримали рішення про передачу казенного Львівського протезного заводу у комунальну власність. Тоді наголошувалось, що юристи міськради працюють над тим, щоб повернути майно підприємства поки що державі, яке за останні роки перейшло у власність орендарів. На території заводу є також стаціонар, який має ліцензією Міноборони і який можна використати для потреб міста.

Додамо, Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування знаходиться на вул. Рудненська, 10 у Львові і засноване у 1921 році. Завод виготовляє протези на основі іноземних комплектуючих, переважно німецьких. У 2018 році у протезному заводі закрили один цех, а заробітну плату працівникам не виплачували 4 місяці.

Станом на 2021 рік заробітна плата працівникам заводу не виплачувалася впродовж дев'ять місяців.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024