У час візиту міністра охорони здоров'я Максима Степанова у Львові провели зустріч пацієнтів трансплантології Клінічної лікарні швидкої допомоги міста Львова.
Про це повідомляє кореспондент Варіантів.
Сьогодні, 12 березня, у приміщенні готелю "Банк" провели зустріч людей, яким за останній рік у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова пересадили органи. Організаторкою зустрічі стала засновниця громадської організації "iDonor: Всеукраїнська платформа донорства" Ірина Заславець.
На захід також прибули Оксана Дмитрієва, голова підкомітету Верховної Ради з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології, Борис Тодуров з Інституту серця та Владислав Закордонець з Інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова, які пліч-о-пліч з львівськими лікарями запускали трансплантологію в лікарні швидкої допомоги. Вони поділились особистими історіями, де зазначили, чому для них є важливим проведення трансплантації органів в Україні.
"27 лютого ми отримали дозвіл на трансплантацію, а 29-го – ми вже почали оперувати. Наші українські лікарні та лікарі нічим не гірші, ніж закордонні. Потрібно ще трохи дообладнати наші лікарні, і можна буде робити багато. Думаю, цього року кожна лікарня буде давати операції в геометричній прогресії.
Трансплантація – це звичайна операція, яку мають робити при кожному відділенні: урології, хірургії, судинній хірургії. Це має бути буденна, щоденна робота. Людина має бути захищена. Я вам всім дякую: перш за все, лікарям, і пацієнтам, які повірили українським лікарям і пішли на цю операцію. Трансплантології в Україні бути. Українська медицина розвиватиметься", – зазначив керівник лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.
За останній рік було пересаджено 6 сердець, 2 печінки, 22 нирки (10 з них родинні) і одну підшлункову залозу. Директор лікарні Олег Самчук, заявив, що у найближчі два роки пацієнти, які потребують пересадки органів, не будуть шукати порятунку за кордоном, а отримають допомогу в Україні. Також планується пересадка легенів, яка досі не проводилась через складні умови проведення операції.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час зустрічі з присутніми декілька разів наголошував, що трансплантологія є його особистим пріоритетом у розвитку української медицини.
"У нас одна ціль – отримати трансплантаційну незалежність нашої країни, коли всі українці лікуються вдома нашими лікарями. Це, незалежно від статків, знати, що ти захищений, якщо знадобиться трансплантація. Я впевнено можу сказати, що за три роки ми здобудемо таку трансплантаційну незалежність. Ми вже багато чого зробили. У державному бюджеті на 2021 рік врахована сума, яку ми заклали на трансплантацію: вона в 5 разів більша, ніж була в позаминулому році. Ми чітко врахували, що на трансплантацію нирки ми нікого не будемо відправляти за кордон, що трансплантацію печінки ми можемо робити вдома, що ми точно в цьому році зробимо першу в Україні трансплантацію легень. Ми вже зробили 35 органних трансплантацій – це кожне врятоване життя", – зазначив Максим Степанов.