"Львівська система дослідників" найуспішніших та найталановитіших дослідників міста щомісячними стипендіями.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Львівська місьрада запустила нову програму, спрямовану на розвиток науково-технічного потенціалу міста, – "Львівська система дослідників". У межах ініціативи, найуспішніших та найталановитіших дослідників міста у різних сферах відзначатимуть щомісячними стипендіями, відповідно до рейтингу.
Програма охоплюватиме всі наукові напрями та дисципліни, а членом системи зможе стати будь-який дослідник, який працює у львівській науково-дослідній чи освітній установі, та пройшов оцінювання за відповідними категоріями.
"Наше завдання полягає в тому, щоб ці гранти сприяли розвитку передусім науковому потенціалу міста, залучення до стратегій та проведень конференцій і підсилення конкурентоспроможності нашого міста і що дуже важливо – це підсилення і підвищення престижності самого науковця. В нас методологія дуже проста. З 18 лютого до 18 березня триватиме набір заявок тих пропозицій, які будуть зголошені від самих науковців" – заявив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
За його словами, для отримання стипендії науковці розробили спеціальну систему.
"Перший крок – подати документи з 18 лютого до 18 березня. Після того, відповідно до цих критерій, які ми визначили, формується таблиця. Після цього ми разом із радою "Львів науковий", куди входять наші проректори, видатні науковці, вчені, ми збираємося і вирішуємо, якого науковця краще підсилити, де це буде мати більший ефект. Третій крок – ми виносимо на затвердження на кваліфікаційну комісію в тому, щоб розуміти, що розробка в точній науці матиме свій поштовх" – додав Москаленко.
Окрім цього буде існувати 4 групи критеріїв відбору стипендіатів. Перша група – це базова. Тобто, це є основні формальні показники наукової діяльності, такі як індекс Гірша, середнє число цитувань. Другий – прикладні – щодо створення того чи іншого наукового продукту. Третій – це є робота в середовищі з науково-технічними кадрами. Четверте – це експертні.
"Механіка вибору дуже проста, дуже публічна, всі львівські кола науковців будуть включені в неї і всі національні кола теж. І тому ми уникнемо будь-яких суб’єктивних чинників. Це перший такого роду формат, який впроваджується в Україні" – зазначив Андрій Москаленко.