25 вересня у Львові українські муніципальні служби запломбували вхід в приміщення, де знаходиться радіостудія "Польськогого радіо".
Про це повідомила редактор Польського радіо у Львові Марія Риж.
Фінансові проблеми, пов'язані із затримкою дотацій з Міністерства закордонних справ, загрожує подальшій діяльності польських установ у Львові. В драматичній ситуації зараз знаходяться Товариство польського радіо (PTR), квартальник "Львівські зустрічі", а також Львівське товариство шанувальників мистецтва.
«Причиною такої драматичної ситуації є несплачені рахунки за оренду, воду, електрику і газ. Лише тоді, коли рахунки прийшли, виявилося, що ми заборгували тисячі гривень і це було для нас великою несподіванкою», – повідомила Марія Риж.
Власником офісу є фонд "Допомога полякам на Сході", який згідно з умовою погоджувалася покрити всі витрати, пов'язані з утриманням приміщення. Організації підписали угоду в 2001 році, і вона залишається в силі до 2017 року.
«Фонд не повідомив завчасу про існуючі проблеми. Тільки після спроби з'ясувати ситуацію, виявилося, що причина одна - скорочення коштів для фонду. Якщо нам відріжуть газ, електрику, воду і телефон, то це може призвести до знищення майна. Наприклад, тріщини труби або вологість стін. В ремонт вкладено багато грошей, ми працюємо на професійному обладнанні, яке не може бути пошкоджене», - пояснила редактор.
Також Марія Риж додала, що радіо Львів неможливо перенести в інше місце, бо саме офіс, в якому воно зараз, спеціально облаштований.
Редакція звернулася з листом, в якому представлена ситуація радіо та інших установ, які знаходяться в даному приміщенні, до Міністерства Закордонних Справ, генерального консула Республіки Польща у Львові та до фонду «Допомога полякам на Сході.
Член партії «Закон та справедливість» Ян Дзедзічак вважає: «Ця драма є результатом змін у фінансуванні поляків на Сході. Зміни запроваджені нинішньою владою Польщі. Ми застерігали від цього багато разів. Існуюче фінансування, як це було ще до війни, є ефективним і дієвим. На жаль, багато польських редакцій газет, медіа-центри, на Сході банкрутують і змушені закриватися».
Ян Дзедзічак також зазначив: «Навіть якщо гроші знайдуться на пару місяців, то це все одно не дозволить відновити діяльність радіо».
Джерело: Nasz Dziennik