Львівська міськрада створить бригади, які надаватимуть соціально-психологічну допомогу людям, що постраждали від домашнього насильства.
Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
У Львові створять мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які потрапили в кризову ситуацію або потерпали від домашнього насильства. Вона діятиме при міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з 22 квітня.
За словами директорки департаменту гуманітарної політики міськради Галини Слічної, до складу бригади увійде 5 працівників центру соціальних служб, які прийшли відповідні навчання: 2 психологів і 3 соціальних фахівців. "Після моніторингу кількості викликів та звернень, будемо розширювати спектр послуг мобільної бригади й переглядати години роботи", – розповіла вона.
За словами директорки Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Алли Горбач, 60% жінок, які постраждали і звернулися по допомогу, не визнають, що постраждали.
"Для нас у центрі є важливим не тільки реагування на такі випадки, але й надання якісної психологічної допомоги. Дуже часто свідками таких ситуацій є діти. Тому якщо мешканці міста будуть знати, що є така допомога, то кількість звернень зросте, і ми зможемо надати фахову допомогу", – заявила вона.
Фахівці мобільної бригади пройшли сертифіковані курси з кризового втручання та надання першої домедичної допомоги. Також фахівці "Гарячої лінії міста Львова" провели навчання для операторів телефонної лінії мобільної групи при Львівському міському центрі соціальних служб.
В екстрених випадках члени мобільної бригади здійснюватимуть виїзди. У разі загрози чи небезпеки для життя або ж здоров’я людини члени мобільної бригади можуть залучити представників ГУ Національної поліції у Львівській області, а також фахівців управління "Служба у справах дітей" та управління охорони здоров’я.
Мобільна бригада функціонуватиме в робочі дні з 09:00 до 18.00 год для Львова, Винник, Брюхович та Рудна. Допомогу постраждалим надаватимуть безоплатно не тільки особам, які потерпіли від домашнього насильства, але й тим, хто перебуває у кризовій ситуації, а також людям, які потребують екстреної допомоги.
Загалом по Україні функціонує 49 таких бригад, зокрема, 4 на території Львівської області.
Нагадуємо, у 2018 році на Львівщині зареєстрували більше 3 500 актів сімейного насилля.